Press "Enter" to skip to content

Powrót legendy – Bar Dworcowy

Z drobnym poślizgiem, ale już otwarty – Bar Dworcowy w Grodzisku Wielkopolskim. Jego otwarcie zapowiadane było przez Urząd Miejski na lipiec. Dzień ten nastąpił jednak 16 sierpnia.

16 sierpnia 2021 roku w Centrum Ekonomii Społecznej został otwarty Bar Dworcowy w Grodzisku Wielkopolskim – obwieścił komunikat na urzędowej stronie internetowej. To będzie całkiem inny poziom niż pamiętne bary dworcowe.

Bary dworcowe… Można by o nich napisać niejedną książkę, tylko czy ktoś chciałby to czytać? Każdy, kto w czasach szaroburo-zatęchłego PRL-u podróżował wynalazkiem zwanym koleją mógł w takim barze liczyć na bigos, flaki i inne przysmaki podawane przez bufetową. Bufetowa była dla wagabundów i obieżyświatów niczym troskliwa matka, a dworcowy bar ostoją ciepła (dosłownie, w czasie trzaskających mrozów).

Ten nowy bar dworcowy w Grodzisku Wielkopolskim jest stylizowany na wnętrza z epoki, o której mowa wyżej. Widziałem zdjęcia w należącym do Orlenu portalu naszemiasto.pl. Te ławki dokładnie obfotografowane. Uderzająco podobne, jakby żywcem wyjęte z jakiegoś cudem ocalałego magazynu.

Wróćmy do rzeczywistości. Minęło 30 lat od czasów siermięgi transformacji. Szarobure ulice PRL-u ludzie zamienili na ukwiecone, kolorowe miasto. Dworzec w Grodzisku został wyremontowany w ramach projektu dofinansowanego pieniędzmi Unii Europejskiej. Komuś chciało się tam stworzyć Centrum Ekonomii Społecznej.

Powstał też Bar Dworcowy, który działalność rozpoczął od obiadów dwudaniowych na abonament. Bar jeszcze nie jest czynny dla klientów bez abonamentu. Usługa gastronomiczna dla indywidualnego klienta na miejscu będzie dostępna od 01.09.2021 roku. 

Jeśli ktoś pragnie szczegółów cenowych, może sprawdzić to na stronie:

https://grodzisk.wlkp.pl/aktualnosci/ruszyl-bar-dworcowy-w-centrum-ekonomii-spolecznej-w-grodzisku-wielkopolskim

5 3 głosów
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Odnieś się w tym miejscu
Pokaz wszystkie komentarze