Powiatowy Konkurs Historyczno-Literacki dla Gimnazjalistów w LO im. Juliusza Słowackiego

27 marca w Liceum Ogólnokształcącym im. Juliusza Słowackiego gościli uczniowie gimnazjów naszego powiatu, którzy zostali zaproszeni wraz z opiekunami, aby odebrać wyróżnienia i nagrody w XVI Powiatowym Konkursie Historyczno-Literackim dla Gimnazjalistów.

W uroczystości nagrodzenia Finalistów i Laureatów konkursu wzięli też udział: dyrektor liceum Jadwiga Łacheta, Sekretarz Powiatu Grodziskiego Tomasz Dolata oraz przedstawiciele komisji konkursowej, nauczyciele j. polskiego i historii grodziskiego Słowaka.

Laureatami w tegorocznej edycji konkursu zostali: Natalia Dalaszyńska z gimnazjum w Ptaszkowie, która zajęła I miejsce, Zuzanna Wójt z gimnazjum w Kamieńcu, która zajęła II miejsce i Julia Geisler z gimnazjum w Bukowcu, której przyznano III miejsce w konkursie. Przyznano też dwa wyróżnienia: dla Karoliny Kuleczki z gimnazjum w Kamieńcu i Łukasza Maćkowiaka z gimnazjum w Grodzisku Wlkp.

Tytuły Finalistów przyznano następującym uczniom: Patrycji Kosickiej z gimnazjum w Grodzisku Wlkp., z gimnazjum w Kamieńcu Adzie Hohm, Izabeli Dwornik i Martynie Fornalskiej, z gimnazjum w Konojadzie Dagmarze Lemańskiej, z gimnazjum w Ruchocicach Aleksandrze Gruszczyńskiej oraz z gimnazjum w Ptaszkowie Ewie Studzińskiej, Natalii Kurek, Klaudii Brauntsch i Klaudii Balcerek.

WSZYSTKIM NAGRODZONYM I WYRÓŻNIONYM SERDECZNIE GRATULUJEMY!

Uroczystość nagrodzenia Laureatów i Finalistów konkursu umilił występ uczniów grodziskiego Słowaka, członków grupy teatralnej Arlekin, którzy zaprezentowali piosenki i skecze w stylu retro. Gimnazjaliści zostali też zaproszeni do wspólnego – wraz z licealistami oraz gośćmi z Danii – odtańczenia belgijki.

Źródło: LO Grodzisk Wlkp.

Wybrane dla Ciebie

Autor: PGO24