Powiat zainwestował w nowy budynek dla ZST [video]

Nowy budynek Zespołu Szkół Technicznych w Grodzisku Wielkopolskim został dziś uroczyście otwarty. Obiekt powstał od podstaw przy ul. Nowy Świat.

Ta inwestycja to kolejny dobry krok w rozwoju ZST im. Eugeniusza Kwiatkowskiego – powiedział Starosta Grodziski Mariusz Zgaiński

Na dzień dzisiejszy szkoła kształci ok. 1600 uczniów. W tym roku do klas pierwszych przyjęła ok. 700 uczniów. W połowie byli to absolwenci gimnazjów, a w połowie szkół podstawowych.

Z roku na rok mamy uczniów w szkole więcej, więc możemy być spokojni o to czy szkoła będzie wykorzystana, czy ta inwestycja była celowa, czy nauczyciele będą tu mieli kogo uczyć. Nauczyciele będą tu mieli kogo uczyć, a dodatkowym argumentem jest to, że Powiat Grodziski się rozwija. Mimo, że demografia w kraju jest średnio optymistyczna, w powiecie z roku na rok przybywa mieszkańców i przybywa nam też dzieci w wieku szkolnym, czyli inwestycje oświatowe w przedszkola, szkoły to są inwestycje społecznie potrzebne, które mamy dla kogo realizować

-powiedział starosta

Finansowaną z budżetu powiatu inwestycję rozpoczęto pod koniec września ubiegłego roku. Wykonawcą prac wyłonionym w drodze przetargu była firma  PKOB WEGNER Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp. k., z miejscowości Rudki koło Trzemeszna. Wynikający z umowy koszt budowy wyniósł ok. 11 mln zł.

Zapraszamy do obejrzenia filmu z uroczystego otwarcia nowego budynku ZST w Grodzisku Wlkp.

2019-09-02

CZYTAJ DALEJ:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *