Powiat pokryje stratę szpitala

Powiat Grodziski pokryje stratę netto za rok obrotowy 2018 Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Grodzisku Wielkopolskim w wysokości 2 703 240,80 zł – zdecydowali powiatowi radni.

Prawdę mówiąc nie mieli wyjścia, bo prawo tego wymagało. Za podjęciem tej decyzji głosowali radni Balcerek Ryszard, Breś Kazimierz, Grochowy Jan, Kalemba-Borowczak Magdalena, Kandulski Piotr, Kłak Katarzyna, Kowalonek Józef, Lenart Stanisław, Skrzypczak Sebastian i Zgaiński Mariusz , a od głosu wstrzymali się radni Jaśkowiak Dorota, Marciniak Stanisław, Mądry Mirosław, Minkowski Adam i Stasiłowicz Piotr.

Największym smutkiem napawa fakt, że pieniądze te nie posłużą poprawie kondycji finansowej placówki czy jakimś znaczącym inwestycjom, a zostaną najprawdopodobniej zamrożone. Jest to spowodowane możliwością przegranej szpitala w procesie z firmą Renimed. Sprawa ciągnie się od lat. Swego czasu szpital podpisał umowę z firmą Renimed i miał uruchomić pracownię kardiologii inwazyjnej. Pracownia, choć została utworzona – nigdy nie zaczęła działać. W postępowaniu sądowym firma domaga się odszkodowania za poniesione straty. Odszkodowanie wynieść może z odsetkami ok. 2,5 mln.

Jeśli szpital będzie musiał zapłacić, to w kolejnym roku powiat znów będzie zmuszony pokryć stratę, która z pewnością nie będzie niższa niż ta pokryta na listopadowej sesji Rady Powiatu. Obecny rok, pod względem finansowym nie jest bowiem w żadem sposób lepszy dla szpitala od poprzedniego. Placówka nadal generuje straty, o przyczynach których pisałem już we wcześniejszych publikacjach.

CZYTAJ DALEJ:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.