Powiat grodziski : unijne środki na wsparcie zdalnego nauczania

Powiat grodziski : unijne środki na wsparcie zdalnego nauczania 1

Po 60 tysięcy złotych otrzymały gminy Kamieniec i Granowo na wsparcie cyfrowo  zapóźnionych uczniów w ramach zdalnego nauczania.

Dofinansowanie jest częścią aż 186 mln złotych środków pochodzących z Unii Europejskiej, które rządowe Centrum Projektów Cyfrowa Polska przeznaczy na wsparcie zdalnego nauczania w okresie pandemii.

Zakupiliśmy już 30 laptopów, po 2000 zł każdy. Zrezygnowaliśmy z zakupów tabletów na rzecz laptopów. Zdecydowały względy sprawniejszego oprogramowania. W naszej gminie są 3 szkoły, do każdej przeznaczonych będzie po 10 sztuk, ale ostateczną decyzję podejmie jeszcze wójt… – zastrzega pracownik, zaangażowany w realizację projektu z urzędu w Kamieńcu.

Gmina zakupiła laptopy, aby skrócić czas oczekiwania w trwającym roku szkolnym. Zakupy i realizacja grantów korzystają z uproszczonej bezprzetargowej procedury. Według obostrzeń grantowych gminy mogą zakupić laptopy w kwocie do 3500 zł lub tablety do 1500 zł.

Trudnością może okazać się brak sprzętu na rynku. Wraz ze zdalnym nauczaniem wzrosło zainteresowanie zakupami mobilnego sprzętu, a dodatkowo  – wszystko stoi, a firmy handlujące nie mają skąd brać sprzętu… .

Pozostają jeszcze kryteria przyznania sprzętu potrzebującym uczniom. Ta kwestia będzie najprawdopodobniej w gestii dyrektorów szkół.            

 A2M

Powiat grodziski : unijne środki na wsparcie zdalnego nauczania 2
0 0 głosuj
Ocena artykułu

Rozwój lokalnych mediów potrzebuje finansowania, Twoje wpłaty czynią nas niezależnymi i samowystarczalnymi. Dziękujemy.

Wybrane dla Ciebie

Opublikował: Andrzej Mańkowski

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaz wszystkie komentarze
0
Co o tym myślisz? Prosimy o komentarz.x
()
x