Powiat grodziski: tydzień pod znakiem zdarzeń drogowych

W przedświątecznym tygodniu strażacy interweniowali kilkukrotnie w zdarzeniach drogowych na terenie powiatu – informuje KP PSP w Grodzisku Wlkp.

16.12.2019 r. w Kurowie  dostawczy mercedes sprinter wypadł z drogi w efekcie czego dachował. Ponadto doszło  tez do uszkodzenia VW Tiguana. Kierowcy opuścili pojazdy o własnych siłach, bez obrażeń.

19.12.2019 roku chwilę przed godz. 6.00 w Ruchocicach, na drodze krajowej nr 32, zderzyły się dwa samochody osobowe. Łącznie podróżowało w nich 5 osób. Strażacy zabezpieczyli teren i pojazdy, a także udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanym.

19.12.2019 r. w Maksymilianowie samochód osobowy wypadł z drogi, w konsekwencji czego dachował. Podróżująca opuściła pojazd o własnych siłach, nie odnosząc obrażeń.

20.12.2019 r.  przed godziną 8 w Kamieńcu w budynek zakładu fryzjerskiego uderzył pojazd osobowy. Kierowcy udzielono pierwszej pomocy, następnie przekazano służbom medycznym. 

Trudno jednoznacznie stwierdzić co przyczyniło się do tych zdarzeń drogowych. Być może  to warunki  zaskoczyły użytkowników dróg ? Może przedświąteczna pogoń “rozkojarzyła” kierowców? Śpieszmy się powoli w tym zabieganym okresie, aby święta spędzić spokojnie i zdrowo. 

-apeluje grodziska Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej

Źródło: KP PSP Grodzisk Wlkp.

CZYTAJ DALEJ: