Krystyna Kurek drobiowe grodzisk

Potrącenie pieszego w Grodzisku

77 letni mężczyzna z ogólnymi obrażeniami ciała został hospitalizowany w grodziskim szpitalu, po tym jak w czwartek 7 lutego,  kilka minut przed godz. 10.00 został potrącony przez 25 letnią mieszkankę Grodziska Wielkopolskiego. Kierująca Oplem Astrą potrąciła pieszego na ulicy Powstańców Chocieszyńskich w Grodzisku Wlkp. Sprawczyni tego zdarzenia ukarana została mandatem w wysokości 400 zł.oraz sześcioma punktami karnymi.

-Do zdarzenia drogowego doszło na terenie obszaru zabudowanego w momencie kiedy 25 letnia mieszkanka gm. Grodzisk Wlkp. kierując samochodem m-ki Opel Astra wykonywała manewr cofania i nie zauważyła prawidłowo przechodzącego przez jezdnię pieszego, doprowadzając tym samym do jego potracenia.

W wyniku zdarzenia drogowego hospitalizowany w grodziskim szpitalu został 77 letni pieszy, który doznał ogólnych potłuczeń. Podane urządzenie do pomiaru wskaźnika alkoholu nie wykazało u uczestników zdarzenia alkoholu w organizmie.

W tej sytuacji winę ponosi 25 letnia kobieta, która nie zachowała należytej ostrożności podczas wykonywania manewru cofania. Za swój błąd zapłaciła mandat w wysokości 400 złotych oraz otrzymała sześć punktów karnych – informuje rzecznik grodziskiej Policji.

Wybrane dla Ciebie

Autor: PGO24