Nowe biuro poselskie w Grodzisku Wlkp.

Nowe biuro poselskie w Grodzisku Wlkp. 1

Dziś w Grodzisku Wielkopolskim dokonano otwarcia biura poselskiego Marty Kubiak z Prawa i Sprawiedliwości .

Wydarzeniu temu towarzyszyło spotkanie lokalnych działaczy tej partii. Uroczystość rozpoczęła się od przecięcia wstęgi przez poseł.

Później nastąpiło poświęcenie biura, wręczenie kwiatów i życzenia od zaproszonych gości. Marta Kubiak swoje ślubowanie poselskie złożyła 24 maja 2017 r. Poseł urodziła się w 1985 roku. Z wykształcenia jest politologiem. Ukończyła również studia podyplomowe w zakresie służby zagranicznej i public relations. Zasiada w sejmowej Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych, Komisji Mniejszości narodowych i Etnicznych. Zainteresowania skupia na rewitalizacji rzek, rozwoju kolei i edukacji.

W wyborach parlamentarnych w 2015 r do sejmu z okręgu pilskiego, obejmującego także powiat grodziski, z listy PiS dostało się trzech posłów: Maks Kraczkowski, Krzysztof Łapiński i Marcin Porzucek. Po tym, gdy pierwszy z wymienionych zasiadł w zarządzie PKO BP i w związku z tym musiał złożyć poselski mandat, zastąpił go w poselskich ławach Grzegorz Piechowiak,  który w wyborach miał 4. wynik na liście PiS.  Następnie mandat poselski złożył Krzysztof Łapiński,  który rozpoczął pracę w Kancelarii Prezydenta.  To właśnie jego zastąpiła Marta Kubiak, która otrzymała w wyborach 5. wynik na liście PiS.

Biuro poselskie mieści się w kompleksie zabudowań przylegającym do ul 27 stycznia z wejściem od strony kościoła parafialnego pw. św. Jadwigi Śląskiej. Będzie ono dyżurować we wtorki w godz. 17-19 i w piątki w godz.  8-12.

Galerię przejrzeć można klikając prawą strzałkę na zdjęciu:
Otwarcie biura poselskiego PiS

0 0 głosuj
Ocena artykułu

Rozwój lokalnych mediów potrzebuje finansowania, Twoje wpłaty czynią nas niezależnymi i samowystarczalnymi. Dziękujemy.

Wybrane dla Ciebie

Opublikował: PGO24

Subskrybuj
Powiadom o
guest
11 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najlepiej oceniane
Inline Feedbacks
Pokaz wszystkie komentarze
Jarosław Czetowicz
Jarosław Czetowicz
2 lat temu

Trzeba będzie odwiedzić

Jarosław Czetowicz
Jarosław Czetowicz
2 lat temu

Jestem ciekaw ile razy zawita w swoim biurze posłanka tfu tfu pisu ?Dostaje na prowadzenie biura jedyne 13.500 zł a jest to kolejne biuro które otworzyła w swoim regionie .Poprzednie otwierali chyba w Międzychodzie.

Paweł
Paweł
2 lat temu

Poseł dysponuje ryczałtem w wysokości 14.2 tys. zł, i musi z tego opłacić m.in. pensje i ubezpieczenie pracowników, czynsze, koszty telefonów i benzyny w swoich prywatnych samochodach wykorzystywanych do celów służbowych, a także koszta ekspertyz i pomoc prawną. Dodam, że jest to kwota na utrzymanie wszystkich biur poselskich w okręgu. Pani Poseł założyła w Grodzisku czwarte biuro w Okręgu Pilskim i planuje otworzyć kolejne w innych miastach. Na hejt się nie odpowiada, dlatego nie odniosę się do pozostałej części Pana wypowiedzi, poniżej pewnego poziomu nie schodzę. Pozdrawiam

Jarosław Czetowicz
Jarosław Czetowicz
2 lat temu

Paweł a nazwisko? wstydzi się Pan ,że należy do PISu?

ANTYKOD
ANTYKOD
2 lat temu

Panie kochany. Proszę się zapoznać z podstawową zasadą internetu. Każdy może pisać anonimowo. Po co się Pan udziela w sieci, jak każdego wzywa do podawania imienia i nazwiska? Dla Pana ulica z innymi kodziarzami (ew. Facebook), jak chce Pan rozmawiać face to face, a nie Internet..

Jarosław Czetowicz
Jarosław Czetowicz
2 lat temu
Reply to  ANTYKOD

Zasada internetu nie jest anonimowosc po prostu anonimowo wola byc tchorze i trole .Nie wstydze sie swoich pogladow ale skoro pisowcy sie wstydza to wcale sie nie dziwie tez bym sie wstydzil

Jarosław Czetowicz
Jarosław Czetowicz
2 lat temu

to nie był żaden hejt tylko stwierdzenie faktu .Nawet kwotę podałem niższą .Rozumiem ,że przynajmniej raz na 2 miesi ące będzie pełniła dyżur w swoim biurze? I będę mógł przyjść w najbliższy wtorek umówić się na rozmowę?

Jarosław Czetowicz
Jarosław Czetowicz
2 lat temu
Jarosław Czetowicz
Jarosław Czetowicz
2 lat temu

10 dni po swoim dramatycznym proteście Piotr S zmarł. Jednak jego list do Polek i Polaków zostanie z nami na zawsze. Oby jego śmierć nie poszła na marne, obyśmy obudzili się zanim nie będzie za późno. Winnych wskazał a list zaadresował do nas, do swoich rodaków.

„1. Protestuję przeciwko ograniczaniu przez władzę wolności obywatelskich.

2. Protestuję przeciwko łamaniu przez rządzących zasad demokracji, w szczególności przeciwko zniszczeniu (w praktyce) Trybunału Konstytucyjnego i niszczeniu systemu niezależnych sądów.

3. Protestuję przeciwko łamaniu przez władzę prawa, w szczególności Konstytucji RP. Protestuję przeciwko temu, aby ci, którzy są za to odpowiedzialni (m.in. Prezydent) podejmowali jakiekolwiek działania w kierunku zmian w obecnej konstytucji – najpierw niech przestrzegają tej, która obecnie obowiązuje.

4. Protestuję przeciwko takiemu sprawowaniu władzy, że osoby na najwyższych stanowiskach w państwie realizują polecenia wydawane przez bliżej nieokreślone centrum decyzyjne związane z Prezesem PiS, nieponoszące za swoje decyzje odpowiedzialności. Protestuję przeciwko takiej pracy w Sejmie, kiedy ustawy tworzone są w pośpiechu, bez dyskusji i odpowiednich konsultacji, często po nocach, a potem muszą być prawie od razu poprawiane.

5. Protestuje przeciwko marginalizowaniu roli Polski na arenie międzynarodowej i ośmieszaniu naszego kraju.

6. Protestuję przeciwko niszczeniu przyrody, szczególnie przez tych, którzy mają ją chronić (wycinka Puszczy Białowieskiej i innych obszarów cennych przyrodniczo, forowanie lobby łowieckiego, promowanie energetyki opartej na węglu).

7. Protestuję przeciwko dzieleniu społeczeństwa, umacnianiu i pogłębianiu tych podziałów. W szczególności protestuję przeciwko budowaniu „religii smoleńskiej” i na tym tle dzieleniu ludzi. Protestuję przeciwko seansom nienawiści, jakimi stały się „miesięcznice smoleńskie” i przeciwko językowi nienawiści i ksenofobii wprowadzanemu przed władze do debaty publicznej.

8. Protestuję przeciwko obsadzaniu wszystkich możliwych do obsadzenia stanowisk swoimi ludźmi, którzy w większości nie mają odpowiednich kwalifikacji.

9. Protestuję przeciwko pomniejszaniu dokonań, obrzucaniu błotem i niszczeniu autorytetów, takich jak np. Lech Wałęsa, czy byli prezesi TK.

10. Protestuję przeciwko nadmiernej centralizacji państwa i zmianom prawa dotyczącego samorządów i organizacji pozarządowych zgodnie z doraźnymi potrzebami politycznymi rządzącej partii.

11. Protestuję przeciwko wrogiemu stosunkowi władzy do imigrantów oraz przeciw dyskryminacji różnych grup mniejszościowych: kobiet, osób homoseksualnych (i innych z LGBT), muzułmanów i innych.

12. Protestuję przeciwko całkowitemu ubezwłasnowolnieniu telewizji publicznej i niemal całego radia, i zrobieniu z nich tub propagandowych władzy. Szczególnie boli mnie niszczenie (na szczęście jeszcze nie całkowite), Trójki – radia, którego słucham od czasów młodości.

13. Protestuję przeciwko wykorzystywaniu służb specjalnych, policji i prokuratury do realizacji swoich własnych (partyjnych bądź prywatnych) celów.

14. Protestuję przeciwko nieprzemyślanej, nieskonsultowanej i nieprzygotowanej reformie oświaty.

15. Protestuję przeciwko ignorowaniu ogromnych potrzeb służby zdrowia.

Protestów pod adresem obecnych władz mógłbym sformułować dużo więcej, ale skoncentrowałem się na tych, które są najbardziej istotne, godzące w istnienie i funkcjonowanie całego państwa i społeczeństwa.

Nie kieruję żadnych wezwań pod adresem obecnych władz, gdyż uważam, że nic by to nie dało.

Wiele osób mądrzejszych i bardziej znanych ode mnie, podobnie jak wiele instytucji polskich i europejskich wzywało już te władze do różnych działań i niezmiennie te apele były ignorowane, a wzywający obrzucani błotem. Najpewniej i ja za to, co zrobiłem też takim błotem zostanę obrzucony. Ale przynajmniej będę w dobrym towarzystwie.

Natomiast chciałbym żeby Prezes PiS oraz cała PiS-owska nomenklatura przyjęła do wiadomości, że moja śmierć bezpośrednio ich obciąża i że mają moją krew na swoich rękach.

Wezwanie swoje kieruję do wszystkich Polek i Polaków, tych którzy decydują o tym kto rządzi w Polsce, aby przeciwstawili się temu, co robi obecna władza i przeciwko czemu ja protestuję.

I nie dajcie się zwieść temu, że co jakiś czas działalność władz uspokaja się i daje pozór normalności (jak choćby ostatnio) – za kilka dni, czy tygodni znowu będą kontynuować ofensywę, znowu będą łamać prawo. I nigdy nie cofną się i nie oddadzą tego, co już raz zdobyli.

Wprawdzie to już dość wyświechtane powiedzenie, ale bardzo tutaj pasuje: Jeśli nie my, to kto? Kto jak nie my, obywatele ma zrobić porządek w naszym kraju? Jeśli nie teraz, to kiedy?

Każda chwila zwłoki powoduje, że sytuacja w kraju staje się coraz trudniejsza i coraz trudniej będzie wszystko naprawić.

Przede wszystkim wzywam, aby przebudzili się ci, którzy popierają PiS – nawet jeśli podobają się wam postulaty PiS-u, to weźcie pod uwagę. że nie każdy sposób ich realizacji jest dopuszczalny. Realizujcie swoje pomysły w ramach demokratycznego państwa prawa, a nie w taki sposób jak obecnie.

Tych, którzy nie popierają PiS, bo polityka jest im obojętna albo mają inne preferencje, wzywam do działania – nie wystarczy czekać na to co czas przyniesie, nie wystarczy wyrażać niezadowolenia w gronie znajomych, trzeba działać. A form możliwości jest naprawdę dużo.

Proszę was jednak, pamiętajcie, że wyborcy PiS to nasze matki, bracia, sąsiedzi, przyjaciele i koledzy. Nie chodzi o to żeby toczyć z nimi wojnę (tego właśnie by chciał PiS) ani „nawrócić ich” (bo to naiwne), ale o to, aby swoje poglądy realizowali zgodnie z prawem i zasadami demokracji. Być może wystarczy zmiana kierownictwa partii.

Ja, zwykły, szary człowiek, taki jak wy, wzywam was wszystkich – nie czekajcie dłużej. Trzeba zmienić tę władzę jak najszybciej, zanim doszczętnie zniszczy nasz kraj; zanim całkowicie pozbawi nas wolności.

A ja wolność kocham ponad wszystko. Dlatego postanowiłem dokonać samospalenia i mam nadzieję, że moja śmierć wstrząśnie sumieniami wielu osób, że społeczeństwo się obudzi i że nie będziecie czekać, aż wszystko zrobią za was politycy – bo nic nie zrobią!

Obudźcie się! Jeszcze nie jest za późno!”

Laura Von Glick
Laura Von Glick
2 lat temu

Kochani! (to słowo powinno sprawić, że każdy zainteresuje się komentarzem, bo każdy lubi być kochanym;-))
Ja już sam nie wiem.Od pewnego czasu się zastanawiam, co mnie bardziej uszczęśliwiło – nwe biuro poselskie czy zapowiadany Mc Donald’s? Tyle dobra wokół mnie, wokół nas – które największe? Żyjemy w mieście/gminie/powiecie, w którym: urzędnicy państwowi są znakomicie zorientowani we wszystkim w czym powinni, a nawet więcej, dzięki czemu my-mieszkańcy/obywatele cieszymy się spokojem i poczuciem spełnienia w normalności (w każdym razie: przeciętnej), nasi pracodawcy są uczciwsi, niż esencja pojęcia “uczciwość”, a wiadomości są zbyt piękne, by było prawdziwe. Czy ktoś z Was słyszał o łamaniu praw pracownika lub obywatela? Z pewnością nie, nie w tym mieście. Czy któraś z Was słyszała o tym, że kodeks pracy jest u nas gwałcony lub conajmniej molestowany? Nie, bo nie mogła. My wiemy: sa miasta, gdzie Sodoma i Gomora byłyby błogosławieństwem, ale trzymamy się od nich na dystans odpowiedni. Są gminy i powiaty, w których zgorszenie przekroczyło granice, lecz nie u nas, o, nie… A przy okazji – Kolego Jarosławie Czetowiczu (łapka w górę!), najszczersze kondolencje z powodu śmierci Piotra S! Domyślam się, że musiałeś go znać i że był to dla Ciebie Człek bliski i kochany, skoro go publicznie wspominasz, a jeśli nie znałeś to tym bardziej dziękuję Ci za jego wspomnienie.
Z całego serca współodczuwam.
PS
“Sarkazm” – odsyłam do słowników, ale pewnie w Wikipedii mądrzej.

Laura Von Glick
Laura Von Glick
2 lat temu

Tak sobie myślę, że byłoby miło, gdyby Marta Kubiak wyjawiła w jakim celu otwarto biuro, którego dotyczy powyższy materiał. Jeszcze milej byłoby, gdybyśmy dowiedzieli się czy, kiedy i ile czasu Pani Marta zamierza poświęcić na spotkania indywidualne z obywatelami.

11
0
Co o tym myślisz? Prosimy o komentarz.x
()
x