Porozumienie na rzecz poprawy jakości powietrza

W poniedziałek 25 marca 2019 roku w Urzędzie Miejskim w Grodzisku Wielkopolskim Burmistrz Grodziska Wielkopolskiego Piotr Hojan oraz Tomasz Krawiec Dyrektor Poznańskiego Obszaru Sprzedaży PGNiG Obrót Detaliczny Sp. z o.o. podpisali porozumienie w sprawie współpracy na rzecz poprawy jakości powietrza atmosferycznego w Grodzisku Wielkopolskim.

Głównym celem porozumienia, jest poprawa jakości powietrza, poprzez eliminację palenisk opalanych paliwem stałym. Strony oprócz prowadzenia systematycznej kampanii informacyjnej, przewidują również merytoryczne i formalne wsparcie na etapie realizacji inwestycji polegających na wymianie pieców na paliwa stałe, na zasilane paliwem gazowym.

PGNiG Obrót Detaliczny, zobowiązuje się do zapewnienia dostaw gazu dla nowych odbiorców oraz uwzględnienia w miarę możliwości ekonomicznych programów promocyjnych, by zachęcić kolejnych mieszkańców i przedsiębiorców do likwidacji pieców na paliwa stałe.
Gmina Grodzisk Wielkopolski, zobowiązuje się natomiast do dążenia do udzielenia dotacji celowych na wymianę pieców powodujących zmniejszenie emisji trujących substancji do atmosfery.

Ponadto, strony porozumienia prowadzić będą indywidualne i wspólne inicjatywy i działania edukacyjno – informacyjnym na temat przyjaznych środowisku i efektywnych źródeł ciepła.

Mamy nadzieję, że podejmowane wspólnie działania przyczynią się do poprawy jakości powierza w naszej gminie, a Grodzisk Wielkopolski tym samym raz na zawsze zniknie z lity najbardziej zanieczyszczonych miast w regionie i kraju.

Źródło: UM w Grodzisku Wielkopolskim

CZYTAJ DALEJ:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *