Ponad 20 zarzutów dla mieszkańca powiatu

Ponad 20 zarzutów dla mieszkańca powiatu 1

Funkcjonariusze Zespołu do walki z Przestępczością Gospodarczą grodziskiej policji ustalili, że 33-letni mieszkaniec powiatu grodziskiego dopuścił się ponad 20-stu oszustw internetowych na szkodę mieszkańców całej Polski. Za popełnione przestępstwa mężczyźnie grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Według ustaleń policjantów sprawca dokonywał oszustw w od początku do końca roku 2013. Oszustwa polegały na sprzedaży komputerowej różnego rodzaju rzeczy, które rzekomo miał posiadać. Były to między innymi telefony komórkowe, albo monety historyczne. W ten sposób oszukał ponad 20 osób z całej Polski.

Sprawca logował się w różnych miejscach zamieszkania. Ostatnio z Holandii. Często zmieniał numer telefonu, posługiwał się różnymi danymi osobowymi, wielokrotnie zmieniał numery IP. Zakładał również konta bankowe na tzw. „słupy”.

Nie udało mu się zmylić policjantów, a zebrany materiał dowodowy pozwolił na postawienie mężczyźnie ponad 20 zarzutów oszustwa. Do sądu został już skierowany akt oskarżenia. Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów. Za popełnione przestępstwa Kodeks Karny przewiduje karę od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

0 0 głosuj
Ocena artykułu

Rozwój lokalnych mediów potrzebuje finansowania, Twoje wpłaty czynią nas niezależnymi i samowystarczalnymi. Dziękujemy.

Wybrane dla Ciebie

Opublikował: PGO24

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaz wszystkie komentarze
0
Co o tym myślisz? Prosimy o komentarz.x
()
x