Krystyna Kurek drobiowe grodzisk

Pomysły na zagospodarowanie piwnicy w domku jednorodzinnym

Piwnica to pomieszczenie często traktowane po macoszemu. Zazwyczaj przeznacza się ją na schowek dla rzeczy niepotrzebnych w domu. Wynosimy do niej stare meble, sprzęty, książki, ubrania, różne bibeloty, na które nie ma miejsca w mieszkaniu.

Tym sposobem piwnica bardzo szybko staje się składem rupieci, zaczyna panować w niej chaos i bałagan.

Piwnice w domkach jednorodzinnych mają ogromny potencjał, który warto wykorzystać. Sposób, w jaki wykorzystamy naszą piwnicę, w dużym stopniu zależy od jej powierzchni. Piwnice w domkach jednorodzinnych zajmują zazwyczaj cały poziom. To naprawdę duża przestrzeń, której niejednokrotnie mógłby pozazdrościć niejeden właściciel mieszkania w bloku. Warto więc wykorzystać tę przestrzeń do własnych celów.

Dodatkowy pokój lub mieszkanie

Zanim zagospodarujemy piwnicę zgodnie z naszymi potrzebami, najpierw sprawdźmy dokładnie, jak piwnica wygląda, jaki kształt posiada, czy dociera do niej światło słoneczne czy może jest zupełnie ciemna. Jeżeli piwnica spełnia określone warunki, możemy przeznaczyć ją na dodatkową powierzchnię mieszkalną. Można w niej urządzić dodatkowy pokój, a nawet osobne mieszkanie, np. dla dorosłego dziecka. Przy takiej adaptacji należy zapewnić światło dzienne, wstawić okna, warto też zastosować ogrzewanie podłogowe.

Garaż

Jeżeli w naszej piwnicy istnieje możliwość wykucia w którejś ze ścian otworu na drzwi piwnicę możemy przeznaczyć na garaż. Jeżeli ustawimy tam regały metalowe do piwnicy, będziemy mogli stworzyć miejsce na części samochodowe, narzędzia, sprzęty ogrodowe, itp.

Spiżarnia

Przetwory i zapasy żywności należy przechowywać w odpowiednich warunkach. Idealna temperatura to 10-15 stopni. Piwnica to dość chłodne pomieszczenie, wystarczy tylko wyposażyć je w odpowiednie meble, najlepiej sprawdzą się regały i szafki metalowe. Przetwory należy posegregować, podpisać, wtedy nie będziemy mieć problemu ze znalezieniem tego, czego akurat potrzebujemy.

Domowa siłownia

Piwnica to idealne miejsce na zorganizowanie domowej siłowni. Ćwicząc na niektórych sprzętach nie będziemy przeszkadzać innym domownikom. Należy wówczas zadbać o wentylację, podczas treningów w pomieszczeniu niezbędna jest odpowiednia ilość tlenu. Wyposażenie takiej siłowni możemy kompletować stopniowo. Wiadomo, że sprzęty do ćwiczeń trochę kosztują, a nie warto wybierać sprzętów najtańszych, zdecydowanie lepiej zainwestować w urządzenia dobrej jakości, które będą służyć przez wiele lat.

Artykuł sponsorowany

Wybrane dla Ciebie

Autor: PGO24