Pomoc finansowa dla przedsiębiorców z terenu gminy Grodzisk Wielkopolski w związku z epidemią koronawirusa

Pomoc finansowa dla przedsiębiorców z terenu gminy Grodzisk Wielkopolski w związku z epidemią koronawirusa 1

W poniedziałek, 27 kwietnia 2020 roku Rada Miejska w Grodzisku Wielkopolskim jednogłośnie podjęła uchwałę przedłożoną przez Burmistrza Grodziska Wielkopolskiego, dotyczącą udzielenia pomocy przedsiębiorcom z terenu naszej gminy.

To pomoc dla tych z właścicieli firm, którzy w związku z epidemią koronowirusa znaleźli się w trudnej sytuacji finansowej.

Uchwała zakłada:

– przedłużenie terminów płatności rat podatku od nieruchomości przedsiębiorcom będącym płatnikami podatku od nieruchomości na terenie Gminy Grodzisk Wlkp., gdzie płatności rat podatku od nieruchomości płatnych do dnia 15 maja 2020r. i 15 czerwca 2020r. przedłuża się przedsiębiorcy do dnia 30 września 2020r.

– zwolnienia z podatku od nieruchomości grup przedsiębiorców, gdzie zwalnia się z podatku od nieruchomości grunty, budynki i budowle związane z prowadzeniem działalności gospodarczej, wskazanym grupom przedsiębiorców, za miesiące kwiecień i maj 2020r.; zwolnienie przysługiwać będzie przedsiębiorcom prowadzącym działalność w zakresie usług hotelarskich, gastronomicznych, fryzjerskich, kosmetycznych i tatuażu, związanych z poprawą kondycji fizycznej, związanych ze sportem, rozrywką i rekreacją, w szczególności polegających na prowadzeniu miejsc spotkań, klubów, klubów tanecznych, basenów, siłowni, klubów fitness, rehabilitacji leczniczej.

Podmioty, które nie zostały objęte zwolnieniem wprowadzonym uchwałą będą mogły ubiegać się o udzielenie ulgi z tytułu wszystkich podatków lokalnych (podatku od nieruchomości, podatku rolnego, podatku leśnego, podatku od środków transportowych) na podstawie przepisu art. 67a ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. Ordynacja podatkowa (Dz.U. z 2019r., poz. 900 ze zm.).

Zgodnie z w/w przepisem podatnicy będą mogli ubiegać się o:

– odroczenie terminu płatności podatku lub rozłożenie zapłaty na raty,- odroczenie lub rozłożenie na raty zapłaty zaległości podatkowej wraz z odsetkami za zwłokę,

– umorzenie w całości lub części zaległości podatkowej, odsetek za zwłokę lub opłaty prolongacyjnej. Uchwała obowiązuje od 1 kwietnia 2020 roku.

Źródło: UM Grodzisk Wlkp.

0 0 głosuj
Ocena artykułu

Rozwój lokalnych mediów potrzebuje finansowania, Twoje wpłaty czynią nas niezależnymi i samowystarczalnymi. Dziękujemy.

Wybrane dla Ciebie

Opublikował: PGO24

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaz wszystkie komentarze
0
Co o tym myślisz? Prosimy o komentarz.x
()
x