Półkolonie letnie 2016 w szkołach gminy Grodzisk Wielkopolski

W dniach od 27 czerwca do 8 lipca 2016 r. w szkołach podstawowych gminy Grodzisk Wielkopolski odbywały się półkolonie letnie.

Zajęcia odbywały się codziennie, w godzinach od 9:00 do 13:00. W tym czasie, dzieci przebywały pod opieką nauczycieli. W tegorocznych półkoloniach wzięło udział 283 uczniów.

Podczas półkolonii organizowane były spotkania z policjantami i strażakami, a także ciekawe zajęcia w szkołach, tj. plastyczne, muzyczne, kulinarne, informatyczne oraz sportowe. Uczniowie spędzali aktywnie czas na basenach OSiR w Grodzisku Wlkp., jak również na pływalniach w Wolsztynie i Kościanie. Zorganizowano wycieczki do Parku Zabaw “Bogilu” oraz Parku Miniatur “Nenufar” w Kościanie. Półkoloniści zwiedzili park rozrywki „Deli Park” w Trzebawiu, Muzeum Rolnictwa w Szreniawie, Muzealną Izbę Pamięci i Tradycji Ziemi Grodziskiej oraz ZOO w Nowym Tomyślu. Nie zabrakło także wyjazdów na seanse filmowe do poznańskich kin.

Półkolonie w szkołach każdego roku cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Pozwalają bowiem dzieciom, które w tym czasie przebywają w domu, aktywnie i ciekawie spędzić wakacyjny czas.

UM Grodzisk Wlkp.

Wybrane dla Ciebie