Krystyna Kurek drobiowe grodzisk

Policjant, duchowny i skruszeni (?) kierowcy

Policjanci na terenie gminy Grodzisk Wlkp. po raz kolejny przeprowadzili akcję prewencyjno – profilaktyczną skierowaną do kierujących pojazdami. Celem głównym działań było zwrócenie uwagi na ograniczenie prędkości, oraz bezpieczeństwo niechronionych użytkowników ruchu drogowego. Tym razem w działaniach funkcjonariuszy wspierał Gwardian Klasztoru oo. Franciszkanów na wzgórzu Wyrwał w Woźnikach – ojciec Krzysztof Wantoch Rekowski.

W dniu 12 września br. w ramach realizacji rządowego programu „RAZEM BEZPIECZNIEJ w obszarze bezpieczeństwa w ruchu drogowym, policjanci Zespołu Prewencji Kryminalnej wraz z funkcjonariuszami Ogniwa Ruchu Drogowego KPP Grodzisk Wlkp. na terenie miasta i gminy przeprowadzili dwugodzinną akcję prewencyjną Prędkość , do której zaprosili osobę duchowną – Gwardiana Klasztoru oo. Franciszkanów na wzgórzu Wyrwał w Woźnikach – ojca Krzysztofa Wantoch Rekowskiego.

[good-old-gallery id=”792″]

Przedmiotowa akcja przeprowadzona została na drodze K-32 w miejscowości Ptaszkowo, a jej celem było zwrócenie uwagi na kierujących, którzy w terenie zabudowanym przekraczają dozwoloną prędkość. Osoby, które nie dostosowały prędkości do obowiązujących przepisów zostały w dniu prowadzonej akcji pouczone, a policjanci przekazywali kierującym informacyjne o bardzo ważnych treściach prewencyjnych tj. „Zwolnij zanim będzie za późno”, Pamiętaj ! zawsze poruszaj się z prędkością dopuszczalną, ale bezpieczną, czyli taką , która zapewni ci panowanie nad pojazdem w konkretnych warunkach w jakich odbywa się ruch i taką, która współgra z twoimi umiejętnościami i doświadczeniem”. Nie jesteś sam na drodze”, szanuj życie i zdrowie swoje i innych uczestników ruchu drogowego.

W trakcie prowadzonych działań kierujących pojazdami informowano o niebezpieczeństwie jakim niewątpliwie jest nadmierna prędkość, oraz stan nie trzeźwości, przekazując tym samym kilka porad w kontekście „Nigdy nie pij jeśli masz zamiar prowadzić”.

Gwardian Woźnickiego Klasztoru – ojciec Krzysztof Wantoch Rekowski kierującym pojazdami przekazywał breloczek św. Krzysztofa mówiąc stosowne słowa o zachowaniu rozwagi podczas kierowania pojazdem, nawiązywał również nie tylko do patrzenia, ale przede wszystkim do przestrzegania wszystkich znaków drogowych obowiązujących na drogach. Podkreślał jak ważnym elementem bezpiecznej jazdy jest zasada wzajemnego zaufania, oraz kultura jazdy głównie przed przejściami dla pieszych.

W wyniku działań do kontroli drogowej zatrzymano kilkunastu kierujących w tym kilku z nich uniknęło mandatu karnego za minimalne przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym. Ponadto funkcjonariusze grodziskiej „drogówki” na drodze krajowej K-32 zatrzymali do kontroli drogowej kierującego rowerem. Szybko okazało się iż kierujący mieszkaniec Ptaszkowa jest pijany 1,4 promila alkoholu w organiźmie oraz posiada Sądowy zakaz prowadzenia pojazdami do roku 2013.

Akcja prowadzona przez policjantów wspólnie z ojcem Gwardianem cieszyła się dużym zainteresowaniem, ale i również ogromnym poparciem ze strony kierujących i z pewnością będzie kontynuowana w niedługim czasie.

Tomasz Górny

KPP Grodzisk Wlkp.

Wybrane dla Ciebie

Autor: PGO24