Policjanci pojawią się w szkołach

Policjanci pojawią się w szkołach 1

Program profilaktyczny adresowany do dzieci ze szkół podstawowych będzie realizowany na terenie szkół powiatu grodziskiego. Program „Bezpiecznie, to wiedzieć i znać” został opracowany przez policjantów Wydziału Prewencji KWP w Poznaniu oraz Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu. Porozumienie o przystąpieniu do programu podpisali dyrektorzy i przedstawiciele zainteresowanych szkół oraz Komendant Powiatowy Policji w Grodzisku Wielkopolskim inspektor Dariusz Rusinek.

W czwartek 12 lutego br. w Sali Odpraw Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Wielkopolskim odbyło się spotkanie policjantów z dyrektorami i przedstawicielami szkół podstawowych powiatu grodziskiego. W trakcie spotkania przedstawiciele szkół zostali zaproszeni do wzięcia udziału w programie profilaktycznym pn. „Bezpiecznie, to wiedzieć i znać”, którego adresatami są uczniowie klas I-III.

Program stanowi kontynuację działań Policji skierowanych dla najmłodszych i wpisuje się w obszar „Bezpieczeństwa w szkole” realizowanego w ramach Rządowego Programu Ograniczania Przestępczości i Aspołecznych Zachowań „Razem bezpieczniej”. Będzie miał on charakter długofalowy, podlegający ewaluacji, by jak najlepiej dotrzeć do młodego człowieka. Wyznacza również nowe kierunki działania wielkopolskiej Policji w szkołach podstawowych w zakresie bezpieczeństwa najmłodszych i zakłada stałą współpracę z mieszczącymi się na terenie działania konkretnych jednostek policji placówkami oświatowymi.

Honorowy patronat nad inicjatywą wdrażaną na terenie Wielkopolski już od kilku miesięcy objęli:
· Wojewoda Wielkopolski,

· Marszałek Województwa Wielkopolskiego,

· Wielkopolski Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu.

Z zaproszenia grodziskich policjantów skorzystali przedstawiciele 17 szkół, z którymi podpisano porozumienia dotyczące realizacji wspomnianego programu.

0 0 głosuj
Ocena artykułu

Wybrane dla Ciebie

Opublikował: PGO24

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaz wszystkie komentarze
0
Co o tym myślisz? Prosimy o komentarz.x
()
x