Policjanci z Grodziska udali się do Krakowa

Grodziscy policjanci wspierają grupę ponad 12 tys. funkcjonariuszy z całego kraju, którzy zabezpieczają trwające Światowe Dni Młodzieży.

Do Krakowa wyjechali policjanci z Nieetatowego Pododdziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Wielkopolskim.

W nocy z 28 na 29 lipca 2016 roku grodziscy policjanci po zakończonej odprawie wyruszyli do Krakowa, aby wspomóc będących już na miejscu policjantów zabezpieczających Światowe Dni Młodzieży z udziałem papieża Franciszka. Według organizatorów na czas ŚDM Kraków i Brzegi odwiedzi około 2 mln uczestników. W tym czasie o ich bezpieczeństwo ma zadbać ponad 12 tysięcy policjantów, w tym również spora grupa funkcjonariuszy z Garnizonu Wielkopolskiego.

Swojego wsparcia udzielają także policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Wielkopolskim, którzy wspomogą działania małopolskiej Policji.  Będą to zarówno policjanci umundurowani z prewencji jak i ruchu drogowego, ale i również  funkcjonariusze wydziału kryminalnego będący po cywilnemu.

Działania naszych policjantów będą polegały m.in. na udzielaniu bezpośredniej pomocy uczestnikom ŚDM, dbaniu o ich bezpieczeństwo, a także kierowaniu ruchem drogowym. Odprawy wyjeżdżającym policjantom udzielił podinsp. Piotr Papież – Naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Wielkopolskim.

KPP Grodzisk Wlkp.

Wybrane dla Ciebie