Policja zajmie się nocnymi jeźdźcami na żubrach

Urząd Miejski w  Grodzisku Wielkopolskim poinformował, że do Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Wielkopolskim przekazał zapis nocnych ekscesów przy żubrach.

5 czerwca kamery zarejestrowały nocna “zabawę” na terenie Centrum Ekologiczno – Edukacyjnego „Pod Chmurką” w Grodzisku Wielkopolskim. Nagranie to władze upubliczniły w internecie.

Dewastowanie i dosiadanie figur żubrów, to najmniej niestosowne zachowania, która zarejestrowała kamera miejskiego monitoringu. Część nagrania nie nadaje się do upublicznienia, ze względu na deprawujące treści.

-czytamy na stronie UM Grodzisk Wlkp.

Niemymi świadkami wydarzeń, które mają miejsce w przestrzeni publicznej pozostają nieruchome zwierzęta, które dostojnie znoszą zachowania będące produktem współczesności. Może szkoda, że te zwierzęta nie potrafią mówić, bo prawda, którą by wyrzekły, choć bolesna, mogłaby dla wielu okazać się uzdrawiającą. Nikt nie jest doskonały i im wcześniej zdamy sobie z tego sprawę – tym wcześniej możemy wejść na drogę, na której będziemy stawać się chociaż trochę lepsi. Nie lepsi od innych. Lepsi od siebie samych.

Z drugiej strony – nikt nie rodzi się nocnym jeźdźcem na plastikowym żubrze. Jest to efekt procesu, którego mechanizmy często leżą poza bohaterami nocnych nagrań. Jest jednak pewna nadzieja: nie ważne co z tobą zrobili, ważne, co ty zrobisz z tym, co z tobą zrobili.

MSz

Wybrane dla Ciebie

Autor: PGO24