Krystyna Kurek drobiowe grodzisk

POLICJA WOSP 2013r

Wczesnym rankiem 13 stycznia 2013 roku po raz kolejny, bo już po raz 21. wolontariusze Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przystąpili do zbiórki pieniędzy na rzecz dzieci oraz godną starość dla seniorów. Nad bezpieczeństwem uczestników Wielkiego Finału na terenie powiatu grodziskiego czuwali grodziscy policjanci.

Funkcjonariusze mając na uwadze bezpieczeństwo kwestujących, nawiązali ścisłą współpracę ze sztabem WOŚP w Ptaszkowie, Grodzisku Wlkp. Wielichowie i w Kamieńcu przekazując wolontariuszom niezbędne informacje dotyczące zagrożeń, na jakie mogą być oni narażeni podczas kwestowania.

Tradycyjnie już, po raz kolejny grodziscy funkcjonariusze aktywnie włączyli się w różnego rodzaju akcje i inicjatywy na rzecz WOŚP przekazując między innymi na licytację w Ptaszkowie maskotkę wielkopolskiej Policji „sierżanta Pyrka” oraz zimową czapkę policyjną wraz ze smyczą do telefonu komórkowego z napisem „policja Grodzisk Wlkp.”

Około godz. 17.00 w sztabie Wielkiej Świątecznej Pomocy w Ptaszkowie policjanci Zespołu Prewencji Kryminalnej zapoczątkowali licytacje maskotki „sierżanta Pyrka” rozpoczynając ją od symbolicznej „złotówki” . Licytacja przebiegała bardzo szybko, a pieniądze za maskotkę stopniowo rosły. Po kilku minutach na polu boju pozostało dwóch licytujących, którzy podnieśli wartość maskotki do kilkuset złotych. Ostatecznie mieszkaniec Chodzieży w województwie wielkopolskim wylicytował „Pyrka” za równe 400 zł. Wspaniałą chwilą dla obecnych tam policjantów była licytacja dużego „Pyrka”. Wspomnianą maskotkę licytowano dwa lata temu, dziewczynka z Grodziska Wlkp. w tym roku postanowiła przekazać „misia” ponownie na licytację, aby znów mógł służyć innemu dziecku. Mieszkaniec Grodziska Wlkp. wylicytował „Pyrka” za kwotę ponad 350 zł. W sztabie w Grodzisku Wlkp. policjanci do zegara WOŚP dorzucili policyjne smycze uzyskując w licytacji kolejne 150 zł. Ponadto przy ul. Szerokiej w Grodzisku Wlkp. kwestowali nasi policjanci w strojach umundurowania z czasów II Wojny Światowej w ramach „grupy rekonstrukcyjnej”. To nadzwyczajne zainteresowanie historią pozwoliło funkcjonariuszom i przyjaciołom zebrać kolejne wspaniałe koty na ten szczytny cel.

Pieniądze ku radości wszystkim trafiły do wspólnej kasy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, gdzie przekazane zostaną na zakup sprzętu do ratowania życia wszystkich potrzebujących dzieci oraz na potrzeby wynikające z nadchodzącej „starości”.
Na terenie powiatu grodziskiego w trakcie zbiórek pieniędzy na rzecz WOŚP policjanci nie odnotowali żadnych incydentów zakłócających pracę wolontariuszy.

Kamil Sikorski

Wybrane dla Ciebie

Autor: PGO24