Policja kontroluje. Kary do 30 tys, w “trybie szybkiej ścieżki”.

Policja kontroluje. Kary do 30 tys, w "trybie szybkiej ścieżki". 1

W wyniku stanu epidemii, na podstawie rozporządzeń rządowych, ograniczono szereg wolności obywateli, w tym prawa do swobodnego przemieszczania się.

Rząd zastosował tak drastyczne środki w celu wymuszenia “dystansowania społecznego”, aby powstrzymać rozprzestrzenianie się wirusa SARS-Cov-2, powodującego chorobę COVID19.

Do egzekwowania przepisów została zaangażowana Policja, która od jutra zyska na mocy decyzji wojewodów zwierzchni nadzór nad strażami miejskimi i gminnymi i będzie ściśle koordynowała pracę patrolową wszystkich służb.

W Grodzisku policjanci rozpoczęli już dziś wzmożone kontrole parków, skwerów i miejsc grupowania się młodzieży

Kontroli poddano również sklepy i markety z uwagą na przestrzeganie zapisów dotyczących “godzin dla seniorów” (red. 10-12). W trosce o zdrowie mieszkańców powiatu grodziskiego funkcjonariusze będą bezwzględnie egzekwować obowiązujące przepisy.

-informuje Komenda Powiatowa Policji w Grodzisku Wielkopolskim

Można też się spodziewać stałych posterunków, szczególnie w miejscach, gdzie zwyczajowo lubi się spotykać młodzież-zapowiada policja na Facebooku

Na ulicach powiatu grodziskiego będzie można zobaczyć jeszcze więcej patroli policyjnych w tym patroli pieszych. Z troską o zdrowie naszych mieszkańców będziemy baczniej sprawdzać czy nasze przemieszczanie się rzeczywiście związane jest z ważnymi potrzebami życiowymi. W tych miejscach, gdzie zwyczajowo gromadziły się osoby, zwłaszcza młodzież, będą wystawiane posterunki stałe, aby w jak największym stopniu móc nadzorować realizację nowych obostrzeń.

Policja kontroluje osoby poddane kwarantannie…

Osoby poddane kwarantannie będą kontrolowane w wybranych przez nas porach, bez zapowiedzi nie tyle już codziennie każdą osobę, co wyrywkowo, ale nawet kilka razy dziennie te same rodziny. Osoby łamiące obostrzenia muszą liczyć się z surowymi konsekwencjami.

…a także otwarte przestrzenie i sklepy

Szczególnej kontroli poddane zostaną parki miejskie, place zabaw oraz targowisko. Kontrolowane na bieżąco będą również markety oraz sklepy pod kątem przestrzegania godzin wyznaczonych wyłącznie dla osób 65 +

W miarę największych swoich możliwości pozostańmy w swoich domach, aby nie narażać się i zadbać o zdrowie własne, jak również najbliższych członków rodziny.

-apelują policjanci

Za nieprzestrzeganie zasad związanych z zakazami dotyczącymi rozwoju epidemii w naszym kraju wprowadzono karę maksymalną do 30 tysięcy złotych – wskazał minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Kamiński w TVP. Kary administracyjne będą określali inspektorzy sanitarni w ścisłym porozumieniu z policją. Będą one wymierzane w trybie tzw. “szybkiej ścieżki”.

Źródło/fot. KPP Grodzisk Wlkp.

0 0 głosuj
Ocena artykułu

Rozwój lokalnych mediów potrzebuje finansowania, Twoje wpłaty czynią nas niezależnymi i samowystarczalnymi. Dziękujemy.

Wybrane dla Ciebie

Opublikował: Michał Szała

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaz wszystkie komentarze
0
Co o tym myślisz? Prosimy o komentarz.x
()
x