Ucieczka na wieś – w poszukiwaniu spokoju i ciszy

Wsi wesoła, wsi spokojna! – pisał wierszem Jan Kochanowski o zaletach życia na wsi. W czasach pędzącej cywilizacji poetyckie strofy zyskują na znaczeniu. Raport statystyczny COBS z 2016 roku... Czytaj dalej »

Nowa linia kołowrotków Penn od Corona Fishing

Amerykańska firma Penn od dziesiątek lat słynęła z produkcji niezniszczalnych kołowrotków, których głównym przeznaczeniem było wędkarstwo morskie. Z biegiem lat kołowrotki Penn zyskały ogromną ilość fanów na całym świecie.... Czytaj dalej »

Rozwój lokalnych mediów potrzebuje finansowania, Twoje wpłaty czynią nas niezależnymi i samowystarczalnymi. Dziękujemy.

Archiwizacja dokumentów w archiwum zakładowym, czyli przejrzystość, lepsza jakość obsługi oraz bezpieczeństwo

Aby zachować porządek w firmowej dokumentacji, potrzebne jest jasne określenie reguł przechowywania akt, a następnie stosowanie się do nich. Jeśli w naszej firmie zauważyliśmy na tym polu pewne nieprawidłowości,... Czytaj dalej »

Hodowla kur – od czego zacząć?

Hodowla kur jest zajęciem, które niesie ze sobą wiele korzyści. Jeżeli decydujemy się na przydomowy kurnik, będziemy mogli cieszyć się pysznymi i zdrowymi jajkami, których nadwyżkę możemy sprzedawać sąsiadom.... Czytaj dalej »

Skutki COVID-19 przyczynią się do śmierci ponad 6 tysięcy dzieci dziennie

Nowy Jork, maj 2020 r. Codziennie na całym świecie 16 tysięcy dzieci umiera na skutek chorób, którym potrafimy zapobiegać. Pandemia COVID-19 dokonała spustoszenia w krajach, w których system zdrowia... Czytaj dalej »

Firma Zebra Technologies nagradza pielęgniarki i pielęgniarzy oraz osoby uczące się tego zawodu za najlepsze pomysły wykorzystania technologii dla służby zdrowia w celu usprawnienia opieki nad pacjentem

LINCOLNSHIRE, w stanie Illinois, USA – 12.05.2020r. – Firma Zebra Technologies Corporation (NASDAQ: ZBRA), innowator oferujący rozwiązania klasy korporacyjnej i umożliwiający, wraz ze swoimi partnerami, uzyskanie przez firmy przewagi... Czytaj dalej »

Poradnik – jak wybrać betonowe szambo?

Szambo, jako zbiornik na zanieczyszczenia musi być przede wszystkim szczelne. Ważne jest dobranie pojemności do zapotrzebowań. Domy położone na obszarze pozbawionym sieci kanalizacyjnej, obligują do budowy przydomowego szamba. Przed... Czytaj dalej »

Po tych kursach znajdziesz dobrze płatną pracę.

O tym, że kursy i szkolenia zawodowe to niezmiennie jeden z lepszych sposobów na rozwój zawodowy, nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Dodatkowo, taka opcja jest łatwo i powszechnie dostępna,... Czytaj dalej »

Jaką roletę dzień noc wybrać? Podpowiadamy

Podczas urządzania wnętrza wszystkie detale są jednakowo ważne, jednak aby w pełni cieszyć się przytulną atmosferą, należy zadbać o właściwy dobór rolet okiennych. Co jednak zrobić, kiedy dyskrecja i... Czytaj dalej »

Kiedy usługi dźwigowe są niezbędne? Sprawdzamy!

Dźwig bywa niezastąpiony w przeróżnych sytuacjach. Obecnie trudno wyobrazić sobie sprawną realizację prac budowlanych, remontowych, montażowych, czy transportowych bez udziału tego typu maszyny. Wszędzie tam, gdzie trzeba ponieść i przemieścić... Czytaj dalej »