Krystyna Kurek drobiowe grodzisk

Pojechali podglądać inteligentną architekturę

Najnowsze materiały budowlane, okna, drzwi, narzędzia, chemia budowlana, maszyny i wszystko, co do budowy domu może być potrzebne to główny powód, dla którego w piątek 1 lutego 2013 roku uczniowie ZSP im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Grodzisku Wielkopolskim z nauczycielami: Anną Piaskowską, Emilią Szymkowiak, Łukaszem Szymkowiakiem, Michałem Czabanem, Michałem Piotrowskim, Przemysławem Maćkowiakiem, Sebastianem Tulińskim wzięli udział w Międzynarodowych Targach Budownictwa BUDMA, które odbywały się w Poznaniu w dniach 29 stycznia – 1 lutego 2013 roku.
To największe targi budowlane w Europie Środkowo-Wschodniej. Do stolicy Wielkopolski przyjechało ponad tysiąc wystawców z kilkudziesięciu państw. Uczniowie klas o profilu budowlanym mieli doskonałą okazję do zapoznania się z ofertą inwestorów, architektów, wykonawców, handlowców, dystrybutorów i rzemieślników. Mogli również porozmawiać z ekspertami z USA, Francji, Niemiec, Polski i Rosji o innowacyjnych, ekonomicznych rozwiązaniach w obszarze budownictwa.
Temat przewodni tegorocznej edycji targów to “Budownictwo przyszłości. Inteligentna architektura”. Ekspozycja i program wydarzeń w znacznym stopniu koncentrowały się zatem na prezentacji inteligentnych systemów projektowania, oszczędnych, niskoenergetycznych technologiach, innowacyjnych materiałach, systemach zabudowy, zintegrowanym sterowaniu i nowoczesnym zarządzaniu budynkiem. Tegoroczną nowością była także strefa testów, gdzie można było samemu sprawdzić działanie poszczególnych narzędzi.
Dzięki wyjazdowi grodziscy uczniowie mają obraz transformacji w podejściu do nowoczesnego budownictwa, bardziej ekologicznego i ekonomicznego, opartego na dobrych, funkcjonalnych oraz estetycznych rozwiązaniach przestrzennych, osiąganych dzięki świadomym decyzjom projektowym.
Honorowy patronat nad targami objęli Minister Gospodarki oraz Minister Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej.

Źródło: Starostwo Powiatowe

Tekst: ZSP im. E. Kwiatkowskiego w Grodzisku Wielkopolskim

[good-old-gallery id=”3637″]

Fot. Budma 2013 Nowiny Lokalne/Maciej Kasprzak

Wybrane dla Ciebie

Autor: PGO24