„Podziel się życiem”

„Podziel się życiem” 1

3 listopada 2017 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych po raz kolejny odbyła się Akcja Krwiodawstwa we współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Poznania.

Na ogłoszenie Międzyszkolnej Grupy Wolontariuszy odpowiedziało 62 osoby.  Zebraliśmy 13,66 l krwi. Wspaniałe jest to, że ponad 40 uczniów po raz pierwszy zdecydowało się oddać krew ratując życie innym. Pokonali własny strach i udowodnili, że wraz z ukończeniem osiemnastego roku życia, stali się dojrzałymi i odpowiedzialnymi ludźmi.

„Podziel się życiem” 2 „Podziel się życiem” 3

Do naszej akcji przyłączyli się uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. J. Słowackiego i mieszkańcy Grodziska Wlkp. Wśród krwiodawców były osoby, które mogły poszczycić się książeczką Honorowego Dawcy Krwi. Ich dojrzała postawa polegająca na cyklicznym „dzieleniu się życiem”, może zainspirować innych.

Inicjatorką akcji była pani Maria Floraszek. Organizacją przedsięwzięcia zajęły się panie: Anna Majcherek, Grażyna Wiśniewska oraz Aleksandra Żmidzińska. Pyszne kanapki dla uczestników przygotowała pani Małgorzata Sroka.

Akcja by się nie odbyła, gdyby  nie zaangażowanie wspaniałych Wolontariuszy, dziękujemy: Julii Sołtysiak, Karolinie Gracz, Marice Dybek, Patrycji Skorackiej, Kasi Joksz, Angelice Kaczor, Paulinie Moskalik, Anecie Kortus, Magdalenie Roszak, Weronice Sanok, Karolinie Kaczmarek, Kamili Drgas, Adriannie Spronej, Jagodzie Flisek, Marcie Kistowskiej, Kindze Mendel, Karolinie Nowak oraz Danucie Szczeszek.

Od strony medycznej mieliśmy wsparcie pielęgniarki szkolnej pani Mirosławy Tulińskiej, a od strony technicznej pomoc panów: Jerzego Krechowicza i Ryszarda Mykaja.

Wszystkim zaangażowanym dziękujemy. Anna Majcherek

 

0 0 głosuj
Ocena artykułu

Rozwój lokalnych mediów potrzebuje finansowania, Twoje wpłaty czynią nas niezależnymi i samowystarczalnymi. Dziękujemy.

Wybrane dla Ciebie

Opublikował: PGO24

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaz wszystkie komentarze
0
Co o tym myślisz? Prosimy o komentarz.x
()
x