Podwyżki nie dla wszystkich pracowników powiatu

Podwyżki nie dla wszystkich pracowników powiatu 1

Starosta Grodziski Mariusz Zgaiński wypowiedział się na temat ostatnich podwyżek płac dla pracowników starostwa. Chociaż starostwo nie informuje o tym kto i w jakiej wysokości podwyżkę otrzymał – to dyskusja, która toczyła się wokół tej sprawy pozwala wnioskować, że część pracowników podległych jednostek została wykluczona z podwyżek.

praca grodzisk wlkp

Temat został wywołany podczas ostatniej, nadzwyczajnej sesji rady Powiatu Grodziskiego przez radnego powiatowego Jana Grochowego. Radny Grochowy zabierając głos powiedział, że kiedy on był członkiem zarządu powiatu podwyżki wynagrodzeń otrzymywała cała kadra, łąćznie z podległymi jednostkami.

Starosta odpowiadając radnemu powiedział, że przez dłuższy czas podwyżek płac w powiecie nie było, pomimo inflacji i spadku realnej wartości płacy. Wiemy, że działalność nie wszystkich jednostek powiatu opiera się na tych samych podstawach prawnych. Przykładowo w szkołach płace regulowane są przez wytyczne Ministerstwa Edukacji Narodowej, Powiatowy Urząd Pracy wiele środków otrzymuje z projektów – tłumaczył starosta.

Kontynuując wypowiedź Mariusz Zgaiński powiedział, że środki na podwyżki nie wynikały ze zwiększenia paragrafów płacowych, ale ze zmian organizacyjnych, które starostwo wprowadziło. Chodzi o zmniany w sposobie funkcjonowania księgowości w jednostkach oświatowych.

Później głos zabrał dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg, który zapytał, czy jeśli zaoszczędzi w swojej jednostce, będzie mógł także przyznać podwyżki swoim pracownikom.

W tym momencie na sali rozległy się brawa.

Nie o mnie chodzi, bo za kilka miesięcy odchodzę na emeryturę, ale o ludzi będę walczył – mówił Jerzy Bartkowiak

Jeśli szefowie jednostek widzą możliwości udzielenia podwyżek swoim pracownikom, to w ramach swoich kompetencji mają oczywiście takie prawo, ale to nie może być tak, że dzisiaj pracownicy otrzymają na koniec roku podwyżki, a jutro, kiedy będziemy planować budżet, powiedzą, że budżety jednostek muszą być zwiększone o te kwoty wynikające z podwyżek – odpowiedział starosta.

0 0 głosuj
Ocena artykułu

Rozwój lokalnych mediów potrzebuje finansowania, Twoje wpłaty czynią nas niezależnymi i samowystarczalnymi. Dziękujemy.

Wybrane dla Ciebie

Opublikował: PGO24

Subskrybuj
Powiadom o
guest
22 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najlepiej oceniane
Inline Feedbacks
Pokaz wszystkie komentarze
basia
basia
5 lat temu

Cały “starosta” innym wziąć sobie/swoim dać. Może oszczędności poszukali by w swoich oraz naczelników zasobnych portfelach i miesięcznych płacach. A nie “wprowadzali zmiany organizacyjne” – czytaj likwidujemy jednostki !! Śmiech przez łzy.

szpital
szpital
5 lat temu

ktoś ze starostwa wypowie się na temat przegranej sprawy w sprawie szpitala ? Ile muszą oddać ?

seba
seba
4 lat temu
Reply to  szpital

dobrze ze choc jeden radny jest czujny i rozgarniety zarzad juz dawno sie ustawil finansowo a jak jest mobing to jest komisja rewizyjna i inne sluzby i powinny rozliczyc osoby odpowiedzialne za jednostke bo to karygodne podle i ponizajace jesli to prawda oczywiscie to co niektorzy z zarzadu powinni odesc z dyr pzd i to natychmiast on tez sieje zla atmosfere i tylko dobra emeryturka zapewne

julka
julka
5 lat temu

a już przegrali to co na to radni

jakotako
jakotako
5 lat temu

Panie Bartkowiak bierz Pan Kłaka i wio na emeryturę a nie miejsce blokować !! Przegrali przegrali teraz siedzą i liczą komu co i ile zabrać. A radni bedą siedzieć cichutko bo przecież ….

jakotakopojapońsku
jakotakopojapońsku
5 lat temu

Czasy ruskiej unirałowki, wszystkim po równo już minęły panie i panowie. Minęły czasy, gdy urzędnikiem i ciepłe krzesło przed biurkiem było się do końca życia. Dzisiaj wystarczy poczytać Internet, że nawet zwolnienia grupowe dotyczą również urzędów.

kazia
kazia
5 lat temu

Pan Bartkowiak to Dyrektor z klasą dba o ludzi natomiast w innej jednostce trwa już długo mobbing i co na to ?

dariusz
dariusz
5 lat temu
Reply to  kazia

Myślałem, że oszczędności uzyskane z wprowadzonych zmian organizacyjnych w starostwie, przeznaczone zostaną na inwestycje np. remont infrastruktury itp. A co się okazuje – potrzebne były na podwyżki dla ……. ?

odpowiedz
odpowiedz
4 lat temu
Reply to  dariusz

przeznaczone będą na “łatanie dziury” po szpitalu i kar po procesie, a drogi spoko już niedługo się rozpadną i wierzchem będziemy jeździć

kaja
kaja
4 lat temu

Wzrost płac zapewnia także rząd czyli jest pismo Pana Wojewody niech pracownicy sprawdzą to prawda

Antyukładowiec
Antyukładowiec
4 lat temu

Ci ludzie nie wiedzą w jakim oni żyją świecie – długi ja cholera a im marzą się podwyższyli ??? To jest BESZCZELNOSĆ I GRANDA !! – przykład idzie od góry PO I ZSL – zbagnic zadłużyć i sprzedać za grosze i to Pani z PIS- i kandydatka na posła. tez w tek komunikatywni – w pale się nie mieści !!!!!!

jakotako
jakotako
5 lat temu

Panie Bartkowiak bierz Pan Kłaka i wio na emeryturę a nie miejsce blokować !! Przegrali przegrali teraz siedzą i liczą komu co i ile zabrać. A radni bedą siedzieć cichutko bo przecież ….

kaja
kaja
8 miesięcy temu

Wzrost płac zapewnia także rząd czyli jest pismo Pana Wojewody niech pracownicy sprawdzą to prawda

22
0
Co o tym myślisz? Prosimy o komentarz.x
()
x