Press "Enter" to skip to content

Podsumowanie Finału Szlachetnej Paczki 2016

Szlachetna Paczka jest projektem Stowarzyszenia WIOSNA powstałym z inicjatywy księdza Jacka Stryczka, który po raz 16 w Polsce, a po raz piąty w Grodzisku organizuje pomoc dla rodzin żyjących w niezawinionej biedzie – osobom starszym, samotnym, niepełnosprawnym.

O Szlachetnej Paczce mówimy, że jest to system pomnażania dobra, w którym konkretny człowiek pomaga konkretnemu człowiekowi – szanując go i wierząc w jego potencjał. Nie jest to więc tylko doraźna pomoc z okazji świąt Bożego Narodzenia.

Pomaga dostrzec człowieka, jego historię, często bohaterską postawę w zmaganiu się z problemami życia codziennego. Ukryty w niej jest przekaz “jesteś dla mnie ważny, zainteresowałem się twoim losem i chcę ci pomóc”.

Tegoroczny XVI finał Szlachetnej Paczki w Polsce, a V w Powiecie Grodziskim mamy już za nami. Do akcji włączyli się po raz kolejny: Starosta Powiatu Grodziskiego Mariusz Zgaiński wraz z Radą Powiatu, a także pracownicy wielu firm m.in.: Bank Spółdzielczy w Grodzisku Wlkp.,  Indrol Sp. z o. o, s.k, Grant Thornton., Grodziska Akademia Piłkarska, Firma SAS sp. z o.o., PHOENIX CONTACT Wielkopolska Sp. z .o.o., Thermod Polska Sp. z o.o., Grupa Zachodnia sp. z o. o. s.k, Gaz System (Poznań, oddział Kotowo), Groclin S.A., Firma Frankiewicz,  sklep PEPCO (oddział Grodzisk Wlkp.), Gminne Stowarzyszenie Kobiet Aktywnych w Grodzisku Wielkopolskim, Spółdzielnia Mieszkaniowa w Grodzisku Wielkopolskim, Przedszkole z Oddziałami Integracyjnymi w Rakoniewicach, Zespół Przedszkolno – Szkolno – Gimnazjalny w Rostarzewie, Akademia Przedszkolaka Educandi w Poznaniu, Zespół Szkolno-Gimnazjalny w Rakoniewicach, Centrum Kształcenia dla Dorosłych, OCHNIK Katarzyna Król jak również wiele innych osób prywatnych, którym serdecznie dziękujemy.

Podziękowania należą się instytucjom, które wsparły nas wskazaniem rodzin najbardziej potrzebujących tj:

Powiatowemu Centrum Pomocy Rodzinie w Grodzisku, Ośrodkom Pomocy Społecznej Powiatu Grodziskiego, Stowarzyszeniu Pomocy Dzieciom “SERCE” w Rakoniewicach, pedagogom, oraz nauczycielom ze szkół: Podstawowej nr 1 w Grodzisku, Podstawowej nr 4 w Grodzisku, Podstawowej w Słocinie, Gimnazjum w Grodzisku, sołtysom wsi zlokalizowanych w powiecie grodziskim oraz wielu innym osobom pomocnym w dotarciu do rodzin potrzebujących.

Dziękujemy Zarządowi Spółdzielni Mieszkaniowej za udostępnienie świetlicy na potrzeby przeprowadzenia szkoleń dla wolontariuszy oraz miejsca na magazyn finałowy, właścicielce szkoły językowej FREESTYLE SCHOOL Oldze Pierzyńskiej – Poprawie  za udostępnienie sali na potrzeby przeprowadzania rozmów rekrutacyjnych, ks. Jackowi Maćkowiakowi, za informowanie wiernych o projekcie; hurtowni P.H.U. „Format” Dariusz Krawczyk za druk materiałów promocyjnych; Panom kierowcom wożącym niestrudzenie paczki w czasie finału do i z magazyn, cukierni Państwa Kachlickich za zapewnienie nam podczas finału poczęstunku dla darczyńców i gości magazynu, lokalnym mediom i portalom internetowym za pomoc w upowszechnianiu informacji o Szlachetnej Paczce, promocji i nieodpłatnym publikowaniu artykułów o naszych działaniach na terenie powiatu grodziskiego.

Szczególne podziękowanie kierujemy do naszego patrona honorowego – Starosty Powiatu Grodziskiego Mariusza Zgaińskiego wraz z Radą Powiatu, zwłaszcza pana Sławomira Górnego, który nie odmawia nam życzliwości i wsparcia w naszych działaniach. Dziękujemy za zaangażowanie każdemu, kto włączył się do tegorocznej akcji.

Na zakończenie z przyjemnością pragnę podzielić się ze wszystkimi efektami naszej wspólnej pracy. W naszym powiecie włączyliśmy 36 rodzin, paczki przygotowywało 793 osoby, za łączną kwotę 109550 zł. Warto podkreślić, że nie są to tylko statystyki, lecz efekt pracy 24 wolontariuszy, którzy poświęcili swój zapał i wolny czas na budowanie pomostów między tymi, którzy potrzebują a tymi, którzy chcą się podzielić.

Gratuluję nam wszystkim! Kolejna PACZKA już w przyszłym roku.  Niech nas wszystkich tu wymienionych w niej nie zabraknie!

Marzena Wawrzyniak Lider Rejonu wraz z wolontariuszami Grodziskiej Szlachetnej Paczki.

0 0 głosów
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najlepiej oceniane
Odnieś się w tym miejscu
Pokaz wszystkie komentarze