Podbój Sevilli… czyli uczniowie ZSP im E. Kwiatkowskiego na praktyce zawodowej

Podbój Sevilli… czyli uczniowie ZSP im E. Kwiatkowskiego na praktyce zawodowej 1

Podbój Sevilli… czyli uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im Eugeniusza Kwiatkowskiego na praktyce zawodowej

Qvo vadis uczniu?

praca grodzisk wlkp

Odpowiedź na to pytanie wśród grupy 16 uczniów ZSP w Grodzisku Wlkp. jest łatwa. Od 9.września do 30. września 2017 r. realizujemy założenia projektu Erasmus +, dotyczące praktyk zawodowych w hiszpańskiej Andaluzji. W przedsięwzięciu wzięli udział uczniowie Technikum – przyszli informatycy, ekonomiści, logistycy i gastronomicy: Hubert Badura, Michał Bresz, , Kamila Drgas, Cezary Giełdon, Jakub Kaczmarek, Angelika Kaczor, Maciej Kowalka, Mikołaj Mejza, Kamila Minge, Bartosz Odważny, Norbert Przymuszała, Weronika Sanok, Patrycja Skoracka, Sylwia Studzińska, Kamil Walkowiak, Nikodem Wlekły. Towarzyszą im opiekunowie: Pani Irina Tiereszczenko i Pani Iwona Mizgalska.

Sevilla to miejsce magiczne, można tu nie tylko zbierać doświadczenie zawodowe, ale również chłonąć atmosferę miasta, próbować jej smaków, odkrywać mauretańskie i chrześcijańskie zabytki tego regionu.
Celem praktyk jest pogłębienie kompetencji zawodowych z zakresu: informatyki, ekonomii, logistyki i gastronomii. W trakcie pobytu odbywa się również kurs języka hiszpańskiego, by ułatwić komunikację w zakładach pracy, w Sevilli. Pierwsza ewaluacja pokazuje, że młodzi Polacy to ludzie pracowici, rzetelni, punktualni i chętni do współpracy. Trudności ich nie zrażają, a wręcz motywują do pokonywania barier. Młodzież chwali miejsca pracy, spotyka się z życzliwością i przychylnością Hiszpanów.

W programie grupy jest nie tylko praca. Już zobaczyliśmy Katedrę, pałac Alcazar, Złotą Wieżę, pokaz flamenco… Wkrótce wizyta na arenie byków, wycieczka do portugalskiej Taviry i wieczór z degustacją hiszpańskich tapas.
Ten wyjazd to niepowtarzalna okazja do poznania nowej kultury ,tradycji i współczesności miasta, które istnieje od stuleci i wciąż tętni życiem splatającym przeszłość z teraźniejszością.

0 0 głosuj
Ocena artykułu

Rozwój lokalnych mediów potrzebuje finansowania, Twoje wpłaty czynią nas niezależnymi i samowystarczalnymi. Dziękujemy.

Wybrane dla Ciebie

Opublikował: PGO24

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaz wszystkie komentarze
0
Co o tym myślisz? Prosimy o komentarz.x
()
x