Po tych kursach znajdziesz dobrze płatną pracę.

Po tych kursach znajdziesz dobrze płatną pracę. 1

O tym, że kursy i szkolenia zawodowe to niezmiennie jeden z lepszych sposobów na rozwój zawodowy, nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Dodatkowo, taka opcja jest łatwo i powszechnie dostępna, a wybór interesujących zajęć dostarczających kursantom nie tylko wiedzy teoretycznej, ale i specjalistycznych, praktycznych umiejętności – imponujący.

Dlaczego warto doskonalić swoje kompetencje zawodowe lub zdobywać nowe? I na jaki kurs się zdecydować? Sprawdziliśmy szkolenia, które wyposażają w kompetencje najbardziej pożądane na rynku pracy.

praca grodzisk wlkp

Kursy zawodowe to szansa na wyższe zarobki i lepsze warunki pracy

Dlaczego warto postawić na kursy zawodowe? Z przynajmniej kilku istotnych powodów. Niezależnie od tego, czy przygotowujesz się do zmiany pracy, poszukujesz pracy po właśnie ukończonej szkole, czy też w obecnej firmie chcesz zawalczyć o nowe stanowisko i wyższe wynagrodzenie, zdobycie konkretnych umiejętności lub udoskonalenie tych już posiadanych (np. poprzez zdobycie uprawnień zawodowych wyższego stopnia lub w nowej kategorii) będzie miało kluczowe znaczenie.

Kursy zawodowe to przede wszystkim zajęcia, których program kładzie nacisk na praktykę. Dobrze wybrane szkolenie dostarczy Ci specjalistycznej wiedzy teoretycznej, ale i pozwoli zdobyć praktyczne umiejętności. Tego typu kursy polecane są więc szczególnie osobom bez doświadczenia zawodowego lub z małym doświadczeniem w branży. Po ukończeniu kursu zawodowego szanse na znalezienie pracy zdecydowanie wzrastają.

Jeśli pracujesz w danej branży już jakiś czas, możesz wybrać kurs doszkalający, zatem umożliwiający później “wejście na kolejny poziom wtajemniczenia”. Specjalizacja zawodowa to z kolei szansa na lepsze stanowisko i wyższe zarobki.

Jakimi kursami i szkoleniami warto się zainteresować? Z pewnością tymi, które dostarczają specjalistycznej wiedzy merytorycznej oraz pozwalają zdobyć umiejętności pożądane na rynku pracy i doceniane przez pracodawców. Dodatkowo ważne, aby firma realizująca kursy i szkolenia zawodowe dysponowała zarówno wykwalifikowaną kadrą specjalistów, jak i poligonem, czy warsztatami do realizacji zajęć praktycznych. Na koniec warto sprawdzić, czy wybrane szkolenie lub kurs dostarcza uprawnień potwierdzanych dokumentem państwowym.

Jakie kursy zawodowe są obecnie realną szansą na znalezienie pracy, awans, czy wyższe zarobki? Oto najpewniejsze propozycje w tym zakresie.

Kurs na operatora koparko – ładowarki

Zapotrzebowanie na wykwalifikowanych operatorów koparko – ładowarek jest naprawdę duże. Zatem kurs na operatora będzie strzałem w dziesiątkę. Po ukończeniu kursu możesz pracować nie tylko na budowie i nie tylko na etacie. Zdobycie zawodowych uprawnień pozwoli Ci m.in. założyć własną działalność w zakresie usług koparko – ładowarką, by świadczyć tego typu usługi na rzecz osób prywatnych i firm.

Proponowany kurs przygotowuje uczestników do pracy w zawodzie operatora koparko – ładowarek. Modułowy program zajęć umożliwia uzyskanie kilku uprawnień jednocześnie, np. operatora koparko jednonaczyniowej, ładowarki jednonaczyniowej, a także spycharki, równiarki, czy walca drogowego.

Kursy spawania

Rynek pracy stale poszukuje spawaczy, a wysoki popyt na fachowców to obietnica naprawdę wysokich zarobków. Uprawnienia spawacza pozwalają na pracę zarówno w warsztatach, jak i dużych zakładach przemysłowych, w tym w branży budowlanej, w transporcie, w przemyśle stoczniowym, czy też w przedsiębiorstwach zajmujących się obsługą i serwisem sieci wodno – kanalizacyjnych.

Kurs na operatora wózków widłowych

Transport, logistyka i magazynowanie to branże potrzebujące specjalistów w zakresie obsługi wózków jezdniowych podnośnikowych. Fachowcy w tej dziedzinie są także poszukiwani przez sklepy i hurtownie. Jeśli chcesz pracować jako operator wózka widłowego, sprawdź kurs https://www.kursylektor.pl/kurs-na-operatora-wozkow-jezdniowych-podnosnikowych-kat-ii-wjo-wozek-widlowy,23. Kurs kompleksowo przygotowuje do egzaminu przed komisją Urzędu Dozoru Technicznego, a zdobyte uprawnienia mają charakter bezterminowy. Co istotne, aby ukończyć kurs zawodowy nie trzeba spełniać szczególnych kryteriów – wystarczy mieć ukończone 18 lat oraz posiadać wykształcenie minimum podstawowe.

Kurs kierowcy zawodowego

Po ukończeniu szkolenia uzyskasz świadectwo kwalifikacji zawodowej. To warunek niezbędny dla podjęcia pracy na stanowisku kierowcy zawodowego w zakresie przewozu osób oraz rzeczy. A jak wiadomo, zapotrzebowanie na zawodowych kierowców wciąż utrzymuje się na naprawdę wysokim poziomie. Taki kurs może być zatem kolejnym strzałem w dziesiątkę. Dodatkowo, zajęcia prowadzone na nowoczesnych pojazdach wykorzystywanych standardowo w firmach, doskonale przygotowują do podjęcia pracy.

Artykuł zewnętrzny

0 0 głosuj
Ocena artykułu

Rozwój lokalnych mediów potrzebuje finansowania, Twoje wpłaty czynią nas niezależnymi i samowystarczalnymi. Dziękujemy.

Wybrane dla Ciebie

Opublikował: PGO24

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najlepiej oceniane
Inline Feedbacks
Pokaz wszystkie komentarze
Tomasz
Tomasz
4 miesięcy temu

Autor ignorant, pisał artykuł sponsorowany na zlecenie Firmy która nie wie nawet, że rok temu znikło z przepisów określenie IIWJO jak też i zbędne jest wykształcenie minimum podstawowe.
I nie to żebym się czepiał ale pojęcie “wózek widłowy” nie występuje w nomenklaturze. A jak mu zdejmę widły to co – już nie jest widłowy czy jest? nie potrzebuję uprawnień?

Nie wiem czy rzeczywiście jest sens szkolenia w tym “centrum”.
Zwłaszcza, że mogę zrobić to samo w cenie około 500zł ŁĄCZNIE z egzaminem UDT…
Ale Ci przynajmniej dysponują “POLIGONEM” :))) Inni pewnie nie:))

1
0
Co o tym myślisz? Prosimy o komentarz.x
()
x