Plany nowego przedszkola w Grodzisku

W Grodzisku powstanie nowe przedszkole publiczne. Zlokalizowane będzie w obszarze wyznaczonym ulicami Środkową, Górną, Gnińską i Piaskową. Taki jest plan.

Rada Miejska zamierza podjąć na najbliższej sesji 28 lutego uchwałę, aby w trybie bezprzetargowym oddać w dzierżawę znajdująca się tam część nieruchomości gruntowej, będącej własnością Gminy Grodzisk Wielkopolski o powierzchni do 5.000 m², z przeznaczeniem na budowę przedszkola publicznego.

Umowa dzierżawy ma zostać zawarta na okres 10 lat, a wydzierżawiony teren będzie przeznaczony pod przedszkole publiczne. Fakt planowanej dzierżawy wykazuje podobieństwo do procesu, który towarzyszył powstawaniu przedszkola przy ul. Winnej.

Tam gmina najpierw wydzierżawiła grunt pod budowę przedszkola, który następnie został sprzedany. Teraz działa tam przedszkole publiczne prowadzone przez prywatnego operatora.

Powstawanie nowych miejsc wychowania przedszkolnego podyktowane jest ich niedoborem. W obecnych warunkach prawo do korzystania z opieki przedszkolnej mają już trzylatki. W kolejnych rocznikach utrzymuje się pozytywna tendencja demograficzna. Miejsca w przedszkolach są zatem potrzebne. Pokazuje to tegoroczny nabór.

Powierzenie budowy i prowadzenia przedszkola podmiotowi zewnętrznemu zdejmuje z samorządu ciężar finansowania inwestycji.

.

CZYTAJ DALEJ:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *