PitStop w Grodzisku Wielkopolskim: za darmo sprawdzą stan techniczny samochodów

Bezpłatna kontrola stanu technicznego samochodów i konsultacje z fachowcami, a to wszystko w ramach wydarzenia promującego bezpieczeństwo drogowe.

W najbliższą sobotę 22 czerwca do Grodziska Wielkopolskiego zawita ekipa ProfiAuto PitStop, aby udzielić tamtejszym kierowcom informacji na temat kondycji ich pojazdów i zachęcić do regularnych kontroli stanu technicznego auta.

ProfiAuto PitStop to bezpłatna akcja, która każdego roku odbywa się w kilkudziesięciu miastach w całej Polsce. W Grodzisku Wielkopolskim pojawi się z inicjatywy hurtowni motoryzacyjnej Maxoil. Stan techniczny swojego auta będzie można sprawdzić na Starym Rynku w godzinach od 10 do 16. Jednocześnie po raz pierwszy w Grodzisku Wielkopolskim organizowany będzie przez Partnera zlot pojazdów zabytkowych “MAXOIL Classic Auto Show”. Auta będzie można oglądać również na Starym Rynku w godzinach od 10 do 12.

– W mobilnym punkcie serwisowym robimy przegląd układów i części, które bezpośrednio przekładają się na bezpieczeństwo i komfort jazdy. W ramach akcji sprawdzamy, jak wygląda zawieszenie, kontrolujemy akumulator, ciśnienie i stan bieżników opon, oświetlenie czy wycieraczki. Zwracamy też uwagę na jakość płynów eksploatacyjnych. Badamy temperaturę wrzenia płynu hamulcowego oraz krzepliwość płynu chłodniczego. Jak sama nazwa akcji wskazuje, całość odbywa się ekspresowo i profesjonalnie – mówi Mariusz Maksym, ekspert techniczny ProfiAuto.

Tylko w ubiegłym roku podczas akcji PitStop mechanicy ProfiAuto Serwis sprawdzili kondycję blisko 6500 aut, a ponad 2100 kierowców zgodziło się anonimowo udostępnić wyniki przeglądów ich samochodów na potrzeby corocznego zestawienia. Więcej niż połowa pojazdów wymagała wizyty w warsztacie w celu usunięcia usterek. To pokazuje, jak wiele jest jeszcze do zrobienia w zakresie uświadamiania kierowcom relacji pomiędzy stanem technicznym samochodu a bezpieczeństwem na drogach.

– Przed nami długi czerwcowy weekend, który rozpoczyna tegoroczne wakacje. Wiele osób pojedzie samochodem na wyczekiwany urlop. Bezpieczeństwo podczas jazdy to priorytet i trzeba o nie zadbać zanim wyruszymy w trasę. Warto sprawdzić nie tylko poziom ciśnienia w oponach, ale także stan zawieszenia czy akumulatora. Nie ma do tego lepszej okazji niż akcja PitStop, gdzie taką kontrolę można przeprowadzić całkowicie za darmo. Nasi fachowcy chętnie odpowiedzą na pytania kierowców oraz rozwieją ich ewentualne wątpliwości. Dlatego zachęcamy zmotoryzowanych do udziału w bezpłatnej akcji PitStop i konsultacji z naszymi specjalistamimówi Tomasz Żok z Maxoil, hurtowni motoryzacyjnej należącej do sieci ProfiAuto.

Poza profesjonalnym formularzem z przeprowadzonej kontroli, każdy uczestnik wydarzenia otrzyma również motoryzacyjny upominek. Organizatorami akcji PitStop są: marka ProfiAuto, hurtownia motoryzacyjna Maxoil, firmy ATE, Denso, Eni, MANN-FILTER, Osram, Valeo oraz Varta.

Informacja prasowa

CZYTAJ DALEJ:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *