Piotr Hojan: “Nigdy nie przekreśliłem funkcjonowania basenów przy ul. Zbąszyńskiej”

Basen Grodzisk rewitalizacja

W ostatnich dniach znów jest gorąco. Gorącej atmosferze za oknem towarzyszy nostalgia i żal za zamkniętym przed rokiem zespołem basenów przy ul. Zbąszyńskiej w Grodzisku Wielkopolskim.

Baseny na terenie OSiR jeszcze dwa lata temu przeżywały prawdziwe oblężenie. Taka sytuacja nie powtórzyła się już w ubiegłym roku. Kompleks basenów został zamknięty decyzją burmistrza Piotra Hojana. Taki ruch podyktowany został względami bezpieczeństwa. Niecki basenowe i instalacja filtrująca wodę były bowiem w złym stanie technicznym – wyjaśniał Piotr Hojan.

praca grodzisk wlkp

Czy burmistrz postanowił ostatecznie przekreślić funkcjonowanie basenów w tym miejscu?

Nigdy nie przekreśliłem funkcjonowania basenów przy ul. Zbąszyńskiej, a zamknięcie ich związane było tylko i wyłącznie ze złym stanem technicznym instalacji oraz niecek wodnych. Względy bezpieczeństwa nie pozwoliły nam ponownie udostępnić obiektu mieszkańcom. Obecnie szukamy koncepcji najkorzystniejszych rozwiązań technologicznych, możliwych do realizacji na tym obiekcie.  Jak tylko będziemy mieć więcej szczegółów poinformujemy mieszkańców prezentując projekt zagospodarowania obiektu.

-przekazał nam burmistrz Piotr Hojan

Wypowiedź ta jest szczególnie istotna w kontekście potrzeb mieszkańców, którzy sygnalizują w mediach społecznościowych, jak bardzo brak im możliwości skorzystania z basenów w gorące letnie dni. Daje nadzieję na to, że ich potrzeby zostaną zaspokojone.

Wiadomości Grodzisk Wlkp.

4.6 5 głosów
Ocena artykułu

Rozwój lokalnych mediów potrzebuje finansowania, Twoje wpłaty czynią nas niezależnymi i samowystarczalnymi. Dziękujemy.

Wybrane dla Ciebie

Opublikował: Michał Szała

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaz wszystkie komentarze
0
Co o tym myślisz? Prosimy o komentarz.x
()
x