„Różowa” rusza w teren

22 kwietnia odbył się pierwszy szkolny PINK PICNIC dla uczniów i pracowników ZSP im. E. Kwiatkowskiego w Grodzisku Wlkp. Przedsięwzięcie to miało na celu zarówno integrację młodzieży, przekazanie im do użytku nowych terenów warsztatowych, jak i było formą nagrody dla wszystkich zaangażowanych w promocję szkoły i jej osiągnięć. „Nasi uczniowie uczestniczą w przygotowaniach wszelakich uroczystości oraz przedsięwzięć szkolnych i pozaszkolnych; najwyższy czas zrobić imprezę dla nich”, powiedział główny inicjator p. Grzegorz Morkowski.

O 11.20 w piątek uczniowie i nauczyciele ruszyli korowodem spod szkoły na teren nowych warsztatów szkolnych przy ulicy Nowy Świat (stare „Gazy”). Na czele pochodu szli uczniowie niosąc transparent z napisem „Różowa rusza na pierwszy szkolny PINK PICNIC”, a za nimi podążali różowe cabrio wiozące szkolną maskotkę Landrynkę, a ciągnięte na linach przez szklonych mocarzy, bryczka wioząca Dyrekcję Szkoły oraz kilka setek uczniów ZSP. Dyrekcji, jak to VIP-om przystoi, towarzyszyła niemalże profesjonalna obstawa.

Po przybyciu na miejsce, p. Starosta S. Górny, p. Dyrektor A. Matysiak oraz dwoje uczniów przecięło różową wstęgę, tym samym otwierając teren warsztatów i oddając go do użytku dla młodzieży. Następnie na wszystkich czekała porcja sycącej grochówki wojskowej, kiełbaski z grilla lub ogniska oraz moc atrakcji: pokaz aerobiku oraz sztuk walki w wykonaniu zaproszonych gości, występ zespołu muzycznego oraz gry i zabawy sportowe. Uczniowie mogli sprawdzić swe umiejętności w trakcie gry w sznura, gumę, w noża i w inne przygotowane przez katedrę wychowania fizycznego pod wodzą konferansjerki p. M. Lange. Dużym zainteresowaniem cieszył się też pierwszy szkolny turniej gry w FIFA.

Mimo chłodnej i wietrznej aury, atmosfera była gorąca, a humory dopisywały. Organizatorzy liczą na możliwość powtarzania tej inicjatywy w kolejnych latach oraz że PINK PICNIC stanie się nową tradycją w „Różowej”.

W tym miejscu podziękowania dla wszystkich uczniów i nauczycieli, dzięki energii i zaangażowaniu których, szkolny PICNIC mógł się odbyć.

Anna Skrzypczak

Wybrane dla Ciebie