Piłkarki GSS Grodzisk Wielkopolski grały w Wolsztynie

W sobotnie, jesienne popołudnie (30.10) piłkarki Gromu Wolsztyn w ramach 10. kolejki II ligi kobiet grupy kujawsko-pomorskiej podejmowały na własnym boisku zawodniczki „zza miedzy”, zespół GSS Grodzisk Wielkopolski.

Pierwsza połowa przebiegała z lekkim wskazaniem na piłkarki z Grodziska, które w 24. minucie spotkania po strzale Karoliny Wlekłej wyszły na prowadzenie.

Do końca pierwszej części spotkania żadna z drużyn nie potrafiła przeprowadzić akcji, która mogła zakończyć się zdobyczą bramkową. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem gości 1:0.

Po zmianie stron piłkarki Gromu zaczęły grać lepiej, spychając chwilami zawodniczki z Grodziska do defensywy. Kilka strzałów zawodniczek Gromu na bramkę Magdaleny Mądrej nie sprawiło jej jednak większych problemów z ich obroną. Zawodniczki z Grodziska po przejęciu piłki starały się bardzo szybko dostarczyć piłkę pod bramkę Gromu, co kończyło się strzałami, lecz były to strzały bardzo niecelne.

Druga połowa mogła się podobać, dużo akcji z obu stron i dużo walki o piłkę sprawiały, że wynik spotkania w każdej chwili mógł ulec zmianie. W 80. minucie spotkania w okolicach pola karnego Grom, sędzia spotkania dyktuje rzut wolny dla gości, co wywołało eksplozję sprzeciwu ze strony trenera gospodarzy Romana Łopaty, który twierdził, że decyzja była krzywdząca dla gospodarzy spotkania. Decyzja sędziego była ostateczna, a precyzyjne wykonanie rzutu wolnego przez Sylwię Marek dało drugą bramkę drużynie GSS. Pięć minut później to piłkarki Gromu wykonywały rzut wolny pośredni w polu karnym grodziszczanek, lecz piłka po strzale w wykonaniu zawodniczki Gromu poszybowała nad poprzeczką i nie mogło być mowy o zdobyciu bramki kontaktowej.

Wynik spotkania nie uległ już zmianie i ostatecznie piłkarki GSS Grodzisk Wielkopolski pokonały zawodniczki Gromu Wolsztyn 2:0.

Skład Gromu: Skoracka. Broniszewska, Cicha, Dreier, Górka, Maćkowiak, Piszczek, Szczepaniak, Woś, Zalisz, Zielińska, Skorupińska, Bimkiewicz, Ceglarek, Kaczmarek, Kozzłowska, Kranz, Uzianuk.

Skład GSS: Mądra, Siejek, Kurek, Zajączkowska, Hulalka, Hockdlarz, Krzyżańska, Wlekła, Szulc, Mendel, Marek, Szymańska, Piechocka, Zimny, Pisarek, Drozdowska.

Źródło: wolsztyn.nowinylokalne.pl

Autor: PGO24