Pił, spowodował kolizję, uciekł, ale został złapany

Pił, spowodował kolizję, uciekł, ale został złapany 1

Dyżurny grodziskiej policji w dniu 27.12 br. o godz. 11.20 powiadomiony został o zdarzeniu drogowym, które miało miejsce na ulicy Powstańców Chocieszyńskich w Grodzisku Wlkp. Policjant przyjmujący zgłoszenie ustalił, że mężczyzna kierujący samochodem m-ki Fiat Punto o początkowych numerach rejestracyjnych PZZ…. bezpośrednio po zdarzeniu oddalił się z miejsca kolizji drogowej. Dyżurny na miejsce zdarzenia drogowego w celu wyjaśnienia okoliczności wysłał patrol grodziskiej „drogówki”.

Funkcjonariusze ustalili, bezsporną winę kierującego samochodem osobowym, który wyjeżdżając z ulicy Poprzecznej w ulicę Powstańców Chocieszyńskich wjechał na chodnik następnie najechał na budynek mieszkalny uszkadzając plastikową rynnę, a następnie odjechał z miejsca zdarzenia. Właściciel posesji zdążył spisać numer rejestracyjny oddalającego się pojazdu, co umożliwiło policjantom szybkie ustalenie kierującego samochodem Fiat Punto. Policjanci grodziskiej „drogówki” po kilkunastu minutach na jednej z ulic Grodziska Wlkp. zatrzymali do kontroli drogowej 72 letniego mieszkańca miasta, który niczego się nie spodziewając kierował samochodem jakby nic się nie stało.. Mężczyzna przyznał się do kolizji drogowej twierdząc, że nie zauważył żadnych uszkodzeń. Nie było to jednak ostatnie przewinienie kierującego, gdyż samochodem kierował w stanie nietrzeźwości badanie Alkotestem wykazało, że w chwili zatrzymania miał przeszło 1 promil alkoholu w organiźmie.

Teraz mieszkaniec Grodziska Wlkp. za ucieczkę z miejsca zdarzenia drogowego, zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz kierowanie samochodem osobowym w stanie nietrzeźwości w więzieniu może spędzić nawet do 2 lat.

Pił, spowodował kolizję, uciekł, ale został złapany 2

KPP Grodzisk Wlkp

0 0 głosuj
Ocena artykułu

Wybrane dla Ciebie

Opublikował: PGO24

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaz wszystkie komentarze
0
Co o tym myślisz? Prosimy o komentarz.x
()
x