Kąkolewo: ludzie wznieśli swój wzrok ku niebu

Za sprawą jubileuszu 100-lecia powstania Aeroklubu Polskiego w Poznaniu, na lotnisku w Kąkolewie, odbył się piknik lotniczy.

Obchody 100 lecia Aeroklubu Polskiego w Poznaniu na lotnisku w Kąkolewie k. Grodziska Wielkopolskiego, które odbyły się 25 maja 2019 r., były bardzo widowiskowe. Zapierające dech w piersiach pokazy Grupy Akrobacyjnej Żelazny czy rozrywający powietrze huk samolotu wielozadaniowego F-16, to nie jedyne momenty, które czekały na zgromadzonych.

Piknik rozpoczął się w południe od występów lokalnych zespołów i artystów. Stoiska i animacje dla dzieci i dorosłych, wystawa i pokazy sprzętu wojskowego, policyjnego, strażackiego i wiele więcej atrakcji czekało tego dnia na tłumnie przybyłych odwiedzających.

O godz. 15:00 nastąpiło uroczyste otwarcie pikniku i pokazów lotniczych, wystąpili zaproszeni goście, wręczono Sztandar dla Aeroklubu Poznańskiego.

W dalszej kolejności program przewidywał:

11:00 – 16:00 loty widokowe dla publiczności.

16:00 rozpoczęcie pokazów lotniczych: skoki spadochronowe z flagami, pokazy motolotni, przelot samolotów Fokker D VII, pokaz zespołu 3 AT 3, GA ŻELAZNY i samolotu wielozadaniowego F16.  

ORGANIZATORAMI wydarzenia byli: Aeroklub Poznański im. Wandy Modlibowskiej i Politechnika Poznańska. Impreza objęta była honorowym patronatem Marszałka Województwa Wielkopolskiego.

Źródło: UM Grodzisk Wlkp.

CZYTAJ DALEJ:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *