Pijany małżonek obezwładniony kajdankami

Pijany małżonek obezwładniony kajdankami 1

Podczas kontroli drogowej przeprowadzonej w Grodzisku Wielkopolskim podczas weekendowej akcji trzeźwość policjanci grodziskiej drogówki zatrzymali pijanego męża wiozącego swoją równie pijaną małżonkę.

Badanie kierowcy wykazało, że 52 letni mężczyzna prowadził samochód mając w sobie prawie 2 promile alkoholu. W dodatku był agresywny wobec funkcjonariuszy. Nietrzeźwy małżonek został obezwładniony kajdankami, a następnie przewieziony do grodziskiej komendy.

W trakcie akcji trzeźwość policjanci przebadali ponad 100 kierowców oraz zatrzymali kilkunastu z nich jeżdżących na „podwójnym gazie”.

W miniony weekend na terenie powiatu grodziskiego policjanci przeprowadzili także akcję represyjno – prewencyjną o kryptonimie „STOP – narkotykom”. Efektem tych działań jest wyeliminowanie z powszechnego rynku kilku porcji amfetaminy oraz marihuany. Zatrzymano dwóch młodych mężczyzn posiadających przy sobie substancje narkotyczne.

Podczas jednej z kontroli drogowych w godzinach wieczorowo nocnych z piątku na sobotę w miejscowości Woźniki policjanci w pojeździe ujawnili woreczek marihuany. Kierowca przyznał policjantom, że ten narkotyk stanowi jego własność. Jak później się okazało, pasażer również był zaopatrzony w porcję zielonego suszu. Obaj panowie zostali zatrzymani, a najbliższą noc spędzili w policyjnym areszcie. Narkotestery wskazały jednoznacznie na  środek narkotyczny w postaci marihuany.

Przy innej kontroli policjanci zatrzymali pasażera Mercedesa, który posiadał przy sobie porcję meta – amfetaminy. Zatrzymany to 30-letni mieszkaniec powiatu poznańskiego.

Wszystkie ujawnione przestępstwa podczas prowadzonej akcji znajdą swój finał w Sądzie.  W myśl Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii zatrzymanym grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

KPP Grodzisk Wlkp.

0 0 głosuj
Ocena artykułu

Rozwój lokalnych mediów potrzebuje finansowania, Twoje wpłaty czynią nas niezależnymi i samowystarczalnymi. Dziękujemy.

Wybrane dla Ciebie

Opublikował: PGO24

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaz wszystkie komentarze
0
Co o tym myślisz? Prosimy o komentarz.x
()
x