Pijany 22-latek z Grodziska wjechał w drzewo

22-letni mieszkaniec Grodziska, mając w organizmie ok. 1,5  ‰ alkoholu, wjechał w drzewo. Jego kolega, pasażer, z licznymi obrażeniami ciała trafił do szpitala. 

Do wypadu doszło w Jabłonnie (gm. Rakoniewice), w sobotę 8 grudnia. Tego dnia, w godzinach porannych o zdarzeniu zostali poinformowani funkcjonariusze z grodziskiego Ogniwa Ruchu Drogowego.

Policjanci na miejscu ustalili, że 22-letni kierowca samochodu marki Daihatsu Cuore, jadąc trasą z Woli Jabłońskiej w kierunku Jabłonny, na prostym odcinku drogi, poza obszarem zabudowanym, najprawdopodobniej nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, zjechał na prawe pobocze i uderzył w przydrożne drzewo.

Pasażer siedzący obok kierowcy z uwagi na liczne obrażenia ciała został przetransportowany do najbliższego szpitala. Kierowca wyszedł z tego wypadku bez szwanku. Podczas czynności wykonywanych przez grodziskich policjantów okazało się, że 22-letni kierowca znajduje się pod wpływem alkoholu. Badanie wykazało prawie 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. Usłyszał zarzut kierowania pojazdem oraz spowodowanie wypadku drogowego w stanie nietrzeźwości. Zgodnie z obowiązującymi przepisami kierowcy grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

CZYTAJ DALEJ:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comments (1)