W 2021 roku będziemy po raz pierwszy obchodzić Narodowy Dzień Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego. 27 grudnia więc, nie tylko Wielkopolska, ale cały kraj czcić będzie bohaterów zwycięskiego powstania, które doprowadziło do odzyskania przez Polskę niepodległości.

Determinacja, z jaką Wielkopolanie po 123 latach zaborów chwycili za broń i walczyli o powrót Polski na mapę Europy i Świata napawa dumą i stanowi obraz największego patriotyzmu.

W dniu Narodowego Dnia Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego, o godzinie 12.00 w południe, Burmistrz Grodziska Wielkopolskiego Piotr Hojan, Przewodniczący Rady Miejskiej Józef Gawron wraz z delegacjami złożą wiązanki kwiatów i zapalną znicze w miejscach pamięci związanych z Powstaniem Wielkopolskim, a więc na cmentarzu parafialnym przed pomnikiem Powstańców Wielkopolskich, przy popiersiu ppłk. Józefa Skrzydlewskiego, przy rzeźbie Powstańca na Placu Powstańców Wielkopolskich a także przed Pomnikiem Wdzięczności.

Zachęcamy mieszkańców, by uczcili pamięć o bohaterskich powstańcach przyozdabiając swoje domostwa i mieszkania flagami powstańczymi lub biało – czerwonymi.

Cześć i chwała bohaterom!

UM Grodzisk Wlkp.

0 0 głosów
Ocena artykułu


Telewizory do kupienia

"PGO24 Portal Grodziska i okolic - lokalny serwis informacyjny działający od 2010 w powiecie grodziskim (wielkopolskie).

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Odnieś się w tym miejscu
Pokaz wszystkie komentarze