Pięciobój mikołajkowy

Pięciobój mikołajkowy 1

Komenda Powiatowa Policji w Grodzisku Wlkp. w ramach programu profilaktyczno – edukacyjnego dla dzieci „ Z Pyrkiem Bezpieczniej”  wraz z Przedszkolem Gminnym w Grodzisku Wlkp. w dniu 03.12.2011r. w Grodzisku Wlkp. zorganizowała „IX Pięciobój Mikołajkowy”. Powiatowo Gminny Turniej Przedszkoli, zgromadził na terenie hali sportowej kilkanaście przedszkoli z terenu powiatu grodziskiego.

Do turnieju przystąpiło 11 drużyn w skład których wchodziło dziesięciu przedszkolaków, sędzia oraz opiekun grupy. Hasłem przewodnim Turnieju Mikołajkowego było „Bezpiecznie na drodze bezpiecznie, do mety”. Konkurencje przygotowane przez organizatora nawiązywały do bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Na widowni nie zabrakło znamienitych gości w osobach, Starosty Powiatu Grodziskiego Mariusza Zgaińskiego, v-ce Burmistrza Rakoniewic Arkadiusza Pawłowskiego, sekretarza gminy Grodzisk Wlkp. Jana Kozy, radnych gmin oraz powiatu grodziskiego, Dyrektorów Przedszkoli.

Komendę Powiatową Policji w Grodzisku Wlkp. reprezentował Komendant Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Wlkp. mł. insp. Dariusz Rusinek, Kierownik Posterunku Policji w Rakoniewicach asp. sztab. Aleksander Dobierzyński, Rzecznik Prasowy Komendanta Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Wlkp. st. asp. Tomasz Górny, policjanci Zespołu Prewencji Kryminalnej KPP Grodzisk Wlkp. sierż. Kamil Sikorski oraz sierż. Anna Jóśkowiak.

[good-old-gallery id=”1051″]

Honorowy patronat nad IX Pięciobojem Mikołajkowym objął Starosta Powiatu Grodziskiego oraz Burmistrz Gminy Grodzisk Wlkp. Turniej rozpoczął się punktualnie o godz. 10.00 uroczystym przecięciem wstęgi. Drużyny w skład których wchodziło po dziesięciu uczestników rozpoczęły rywalizację w pięciu konkurencjach sportowych.

Pierwsza konkurencja poprzedzona została informacją podaną przez policjanta o zasadach bezpieczeństwa jakie obowiązują małe dzieci podczas jazdy samochodem w fotelikach z zapiętymi pasami bezpieczeństwa. Każdy uczestnik konkurencji wsiadał za stery małego samochodzika (jeździka), zakładał szarfę symbolizującą pas bezpieczeństwa i odpychając się okrążał pachołek i wracał do mety.

Druga konkurencja miała na celu zwrócenie uwagi na sygnalizację świetlą obowiązującą na drogach. Konkurencja ta poprzedzona była informacją przekazaną przez policjanta jak należy zachować się przed poszczególnym światłem czerwonym, żółtym czy zielonym. Uczestnik tej konkurencji podbiegał do pojemnika w którym znajdowały się piłeczki w trzech kolorach : czerwonym, żółtym i zielonym następnie zabierał po dwie piłeczki i wkładał do drugiego pojemnika zgodnie z wyznaczoną kolorystyką imitującą światła sygnalizatora.

Trzecia konkurencja polegała na odpowiednim ułożeniu historyjki obrazkowej składającej się z pięciu elementów przedstawiających prawidłowe przejście dzieci przez drogę. Policjant przed startem przekazał uczestnikom jak należy się zachować w momencie przejścia na drugą stronę drogi na co należy zwrócić szczególną uwagę przechodząc w miejscu gdzie nie ma sygnalizatora świetlnego. Drużyna do tej konkurencji wyznaczyła po trzech uczestników. Celem tej konkurencji było ułożenie w prawidłowej kolejności pięciu ilustracji obrazujących przejście przez drogę, w miejscu do tego wyznaczonym jakim było przejście dla pieszych.

Do czwartej konkurencji dzieci zaprosiły gości, którzy za zadanie mieli ustroić choinkę elementami odblaskowymi otrzymanymi od uczestników konkurencji. Zawodnik po starcie wkładał na samochodzik element odblaskowy następnie przewoził go do gościa, a on miał za zadanie powiesić go na choince.

Piąta konkurencja nawiązywała do św. Mikołaja, który poprzez komin przynosi dzieciom prezenty. Uczestnik tej konkurencji zabierał z linii startu po jednym prezencie i w czasie jak najszybszym  ustawiał go w odpowiednim kole imitującym komin mieszkalny.

W trakcie Turnieju zaprezentowała się maskotka Wielkopolskiej Policji  „ Sierżant Pyrek”, która wraz z zaproszonymi gośćmi oraz dziećmi w przerwach między konkurencjami świetnie się bawił. Podczas turnieju nie zabrakło mikołaja oraz elfów, które zabawiały dzieci, a co najważniejsze rozdawały prezenty.

Po podsumowaniu wyników wyłoniono zwycięzcę IX Powiatowo – Gminnego Turnieju Mikołajkowego z hasłem „”Bezpiecznie na drodze bezpiecznie, do mety, którym okazało się: Przedszkole z Łubnicy, II miejsce zajęło Przedszkole Gminne w Grodzisku Wlkp., III Przedszkole z Rostarzewa.

 

Komenda Powiatowa Policji w Grodzisku Wlkp. składa podziękowania wszystkim osobom, które przyczyniły się do organizacji IX Powiatowo – Gminnego Turnieju Przedszkoli “Pięciobój Mikołajkowy” oraz wsparły go finansowo.

Tomasz Górny

0 0 głosuj
Ocena artykułu

Wybrane dla Ciebie

Opublikował: PGO24

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaz wszystkie komentarze
0
Co o tym myślisz? Prosimy o komentarz.x
()
x