Krystyna Kurek drobiowe grodzisk

Petycja przeciwko budowie nowych bloków

Ponad 100 mieszkańców naszego miasta podpisało się pod petycją przeciwko budowie bloków na działce pomiędzy ulicami Winną i Nowotomyską, krótko przed Świętami Wielkanocnymi została  ona złożona w Urzędzie Miejskim.

Spór pomiędzy mieszkańcami ul. Winnej a Spółdzielnią Mieszkaniową w Grodzisku Wlkp. ciągnie się już od dłuższego czasu i trafił w końcu do Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Poznaniu.

Pod odwołaniem od decyzji o warunkach zabudowy skierowanym do tej poznańskiej instytucji podpisało się tylko 8 rodzin, ale sprawa ma przecież o wiele większy zasięg więc postanowiliśmy napisać petycję do Burmistrza Grodziska Wielkopolskiego. Apelujemy w niej o wykupienie tej działki przez miasto i poddanie jej rewitalizacji łącznie ze znajdującym się tam stawem. Nadaje się ona doskonale na miejsce  wypoczynku i rekreacji dla okolicznych mieszkańców. Mamy w Grodzisku piękny park miejski, ale znajduje się on na drugim końcu miasta i dla wielu, zwłaszcza starszych mieszkańców dawnego Doktorowa, odległość ta jest trudna do pokonania.

Podobno na terenie dzisiejszego Osiedla Wojska Polskiego było kiedyś więcej takich zbiorników wodnych, ale zostały zasypane, gdy budowano tam pierwsze bloki. Został tylko ten ostatni, z którym związana jest legenda o parobku, który chciał w nim napoić swoje konie i został wciągnięty przez nie wraz z wozem w otchłań wody. Ma on więc nie tylko wartość przyrodniczą, ale związana jest z nim również nasza lokalna historia.

Cieszy fakt, że petycję poparło wielu mieszkańców z innych części miasta, jesteśmy im za to bardzo wdzięczni. Wspiera nas także radny Dariusz Matuszewski, któremu przy tej okazji także chcielibyśmy podziękować za wielokrotne poruszanie sprawy na sesjach Rady Miejskiej.

Jacek Gawron

https://www.facebook.com/TowarzystwoMilosnikowZiemiGrodziskiej/

 

Wybrane dla Ciebie

Autor: PGO24