Pełna emocji Wielkopolska Gala Finałowa XVI edycji Konkursu Plastycznego „Sztuka Osób Niepełnosprawnych”

odszkodowania_grodzisk

Łukasz Wiśniewski i Sławomir Pakuła z Warsztatów Terapii Zajęciowej w Grodzisku Wielkopolskim otrzymali pierwszą nagrodę w XVI edycji Konkursu Plastycznego „Sztuka Osób Niepełnosprawnych”.

Nagrodę przyznano w kategorii fotografia i film za film pt.: „NIEmy”.

Rozstrzygnięto wielkopolski etap XVI edycji Konkursu Plastycznego „Sztuka Osób Niepełnosprawnych” organizowanego przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Laureatów nagrodzono podczas uroczystej gali w poznańskim Pawilonie. W wydarzeniu uczestniczyło blisko 250 osób.

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Sztuka Osób Niepełnosprawnych” przebiega w tym roku pod hasłem: „Niepodległa bez barier – od morza do Tatr”. Przedsięwzięcie adresowane jest do uczestników warsztatów terapii zajęciowej, środowiskowych domów samopomocy oraz niepełnosprawnych mieszkańców domów pomocy społecznej.

Głównym celem inicjatywy jest promowanie i nagradzanie działalności artystycznej osób niepełnosprawnych obdarzonych nieprzeciętnymi zdolnościami twórczymi. Tegoroczna edycja Konkursu Plastycznego PFRON realizowana jest w ramach obchodów stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

W Wielkopolsce została w tym roku zgłoszona rekordowa ilość 173 prac z 62 placówek aktywizujących osoby niepełnosprawne. Prace oceniali specjaliści z różnych dziedzin sztuki. Wyłonili prace w 5 kategoriach konkursowych: malarstwo i witraż, rysunek i grafika, rzeźba kameralna i płaskorzeźba, tkanina i aplikacja oraz w zupełnie nowej kategorii, tj. fotografia i film.

Galę uświetnił występ uczniów wokalistyki jazzowej i rozrywkowej z Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II Stopnia im. Mieczysława Karłowicza pod kierunkiem mgr Anny Jankowskiej.

Prace plastyczne, które wzięły udział w Konkursie, można obejrzeć do końca listopada br. na zorganizowanej przez Oddział Wielkopolski PFRON wystawie przy Pl. Wł. Andersa 5 w Poznaniu, w Oddziale Banku Santander.

Wielkopolska Gala XVI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Sztuka Osób Niepełnosprawnych” odbyła się pod patronatem medialnym Radia Poznań oraz miesięcznika „Filantrop Naszych Czasów”.

Informacja prasowa

Darmowa aplikacja na androida. Aktualne informacje i komentarze z PGO24 na Twoim smartfonie.Aplikacja PGO24

Polub PGO24 na Facebooku, aby być na bieżąco!

Więcej filmów z PGO24