Pełna emocji Wielkopolska Gala Finałowa XVI edycji Konkursu Plastycznego „Sztuka Osób Niepełnosprawnych”

Pełna emocji Wielkopolska Gala Finałowa XVI edycji Konkursu Plastycznego „Sztuka Osób Niepełnosprawnych” 1

Łukasz Wiśniewski i Sławomir Pakuła z Warsztatów Terapii Zajęciowej w Grodzisku Wielkopolskim otrzymali pierwszą nagrodę w XVI edycji Konkursu Plastycznego „Sztuka Osób Niepełnosprawnych”.

Nagrodę przyznano w kategorii fotografia i film za film pt.: „NIEmy”.

praca grodzisk wlkp

Rozstrzygnięto wielkopolski etap XVI edycji Konkursu Plastycznego „Sztuka Osób Niepełnosprawnych” organizowanego przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Laureatów nagrodzono podczas uroczystej gali w poznańskim Pawilonie. W wydarzeniu uczestniczyło blisko 250 osób.

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Sztuka Osób Niepełnosprawnych” przebiega w tym roku pod hasłem: „Niepodległa bez barier – od morza do Tatr”. Przedsięwzięcie adresowane jest do uczestników warsztatów terapii zajęciowej, środowiskowych domów samopomocy oraz niepełnosprawnych mieszkańców domów pomocy społecznej.

Głównym celem inicjatywy jest promowanie i nagradzanie działalności artystycznej osób niepełnosprawnych obdarzonych nieprzeciętnymi zdolnościami twórczymi. Tegoroczna edycja Konkursu Plastycznego PFRON realizowana jest w ramach obchodów stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

W Wielkopolsce została w tym roku zgłoszona rekordowa ilość 173 prac z 62 placówek aktywizujących osoby niepełnosprawne. Prace oceniali specjaliści z różnych dziedzin sztuki. Wyłonili prace w 5 kategoriach konkursowych: malarstwo i witraż, rysunek i grafika, rzeźba kameralna i płaskorzeźba, tkanina i aplikacja oraz w zupełnie nowej kategorii, tj. fotografia i film.

Galę uświetnił występ uczniów wokalistyki jazzowej i rozrywkowej z Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II Stopnia im. Mieczysława Karłowicza pod kierunkiem mgr Anny Jankowskiej.

Prace plastyczne, które wzięły udział w Konkursie, można obejrzeć do końca listopada br. na zorganizowanej przez Oddział Wielkopolski PFRON wystawie przy Pl. Wł. Andersa 5 w Poznaniu, w Oddziale Banku Santander.

Wielkopolska Gala XVI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Sztuka Osób Niepełnosprawnych” odbyła się pod patronatem medialnym Radia Poznań oraz miesięcznika „Filantrop Naszych Czasów”.

Informacja prasowa

0 0 głosuj
Ocena artykułu

Rozwój lokalnych mediów potrzebuje finansowania, Twoje wpłaty czynią nas niezależnymi i samowystarczalnymi. Dziękujemy.

Wybrane dla Ciebie

Opublikował: PGO24

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaz wszystkie komentarze
0
Co o tym myślisz? Prosimy o komentarz.x
()
x