Pędzili jak szaleni i wpadli w ręce funkcjonariuszy

Pędzili jak szaleni i wpadli w ręce funkcjonariuszy 1

6 października br. policjanci z grupy „SPEED” zatrzymali do kontroli drogowej motocyklistę. Pędził aleją 18-latków w Grodzisku Wielkopolskim z prędkością 107 km/h. Prędkość dozwolona w tym miejscu to „50” .

Cztery dni wcześniej policjanci z tej grupy zatrzymali do kontroli drogowej kierującą samochodem osobowym, która w Sepnie (gm. Kamieniec) w obszarze zabudowanym przekroczyła prędkość o 72 km/h osiągając prędkość 122 km/h przy dozwolonej „pięćdziesiątce”.

Pędzili jak szaleni i wpadli w ręce funkcjonariuszy 2

W obu tych przypadkach skończyło się zatrzymaniem prawa jazdy na okres 3 miesięcy. Kierujący otrzymali też wysokie mandaty oraz punkty karne.

Policjanci przypominają, że nadmierna prędkość jest groźna nie tylko dla kierujących i ich pasażerów, ale również dla pieszych. W przypadku potrąceń pieszych, nawet nieznaczne przekroczenie dopuszczalnej prędkości zmniejsza jakiekolwiek szanse przeżycia człowieka. Nawet najbardziej bezpieczny samochód nie daje gwarancji na przeżycie kierowcy i jego pasażerom przy dużych prędkościach. Wraz ze wzrostem prędkości zmniejsza się czas potrzebny na obserwację drogi (włącznie z jej poboczami i chodnikami), a tym samym na reakcję obronną.

Źródło: KPP Grodzisk Wlkp.

0 0 głosuj
Ocena artykułu

Rozwój lokalnych mediów potrzebuje finansowania, Twoje wpłaty czynią nas niezależnymi i samowystarczalnymi. Dziękujemy.

Wybrane dla Ciebie

Opublikował: PGO24

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najlepiej oceniane
Inline Feedbacks
Pokaz wszystkie komentarze
Kordas
Kordas
11 miesięcy temu

Jak nie mieli Yanosika to tak jest.

1
0
Co o tym myślisz? Prosimy o komentarz.x
()
x