Pasowanie na ucznia w Szkole Podstawowej nr 4

Pasowanie na pierwszoklasistów w Szkole Podstawowej nr 4 im. kpt. Józefa Rejdycha odbyło się 25 października 2016 r. o godz. 17.00.

Uczniowie klas pierwszych przygotowywali się do tej uroczystości od początku roku szkolnego. Dzielnie uczyli się tekstów, wierszy, piosenek, wytrwale ćwiczyli pod opieką wychowawczyni Joanny Dalaszyńskiej.

Ubrani w strój galowy, wystąpili uroczyście przed swoimi rodzicami oraz zaproszonymi gośćmi: Burmistrzem Grodziska Wielkopolskiego Henrykiem Szymańskim, Radnym Rady Miejskiej Józefem Gawronem, Przewodniczącą Rady Rodziców Karoliną Nadobnik.

Dyrektor szkoły powitał gorąco rodziców, gości, a szczególnie serdecznie klasę pierwszą, której “oddał głos”. Po zakończonej części artystycznej wychowawczyni klasy w imieniu uczniów zwróciła się do dyrektora szkoły o przyjęcie tej grupy dzieci do grona społeczności szkolnej. W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym pierwszacy ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania dyrektor szkoły dokonał symbolicznego pasowania na ucznia. Następnie uczniowie klasy IV życzyli sukcesów w nauce oraz zapewniali o pomocy i opiece starszych kolegów w szkole i poza nią. Do życzeń dołączyli się zaproszeni goście oraz rodzice pierwszaków.

CZYTAJ DALEJ:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *