Pasowanie na ucznia w SP nr 1 w Grodzisku Wielkopolskim

Ponad pięćdziesięciu uczniów klas pierwszych Szkoły Podstawowej nr 1 w Grodzisku Wielkopolskim w sobotni poranek, 8 października 2016 roku przyjętych zostało do społeczności uczniowskiej.

Punktualnie o godzinie 9.00 rozpoczęła się tradycyjna uroczystość pasowania na ucznia.

Po krótkiej prezentacji artystycznej, “Mali Odkrywcy” złożyli ślubowanie na sztandar szkoły, po czym dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 im. Polskich Olimpijczyków Barbara Radomska –Witczak, symbolicznym ołówkiem pasowała każdego z pierwszaków na pełnoprawnego ucznia szkoły podstawowej. Dzieci otrzymały również pamiątkowe dyplomy oraz legitymacje szkolne.

Podczas uroczystości, Burmistrz Grodziska Wielkopolskiego Henryk Szymański pogratulował dzieciom znakomitego występu oraz podziękował nauczycielom za przygotowanie uczniów do ich pierwszej, tak ważnej uroczystości w murach szkoły. Z rąk Burmistrza Henryka Szymańskiego oraz Przewodniczącego Rady Miejskiej Marka Kineckiego, każdy z pierwszoklasistów otrzymał specjalny upominek, na który składał się długopis – jako podstawowe narzędzie pracy ucznia, znaczek pins z herbem Grodziska Wielkopolskiego, plan lekcji, smycz z logo miasta, a na osłodę – czekolada.

Uczniom klas pierwszych Szkoły Podstawowej nr 1 im. Polskich Olimpijczyków w Grodzisku Wielkopolskim gratulujemy i życzymy samych sukcesów, nawiązania wielu wspaniałych przyjaźni oraz tylko dobrych wspomnień z każdego dnia spędzonego w szkolnych murach.

Wybrane dla Ciebie

Autor: PGO24