Krystyna Kurek drobiowe grodzisk

Parzęczewo: Otwarcie sali gimnastycznej

Parzęczewo – wieś w gminie Kamieniec w powiecie grodziskim. To tutaj 10 stycznia 2013 roku dokonano uroczystego otwarcia nowej sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej im. J. H. Dąbrowskiego.

W Parzęczewie jest się z czego cieszyć, bo może chociaż trudno to sobie wyobrazić, do momentu wybudowania nowej sali  zajęcia wychowania fizycznego odbywały się  na korytarzu i w klasie lekcyjnej. Widać więc, że inwestycja ta była bardzo oczekiwana przez dyrekcję szkoły, rodziców i dzieci.
Przestronny i funkcjonalny obiekt wybudowany został w nowoczesnej technologii.
Oprócz boiska o wymiarach 12x24m zbudowano łącznik, w którym zlokalizowano pomieszczenia obsługujące oraz magazyny. Elewacja wykonana jest z cegły klinkierowej i elementów metalowych.
Kosztowało niemało, bo 1 384 830,85 zł, ale 500 000,00 zł pochodziło z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007-2013, działanie „Odnowa i rozwój wsi”, a Urząd Marszałkowski przekazał dodatkowo kwotę 50 000,00 zł na wyposażenie sali gimnastycznej. Dzięki temu zakupiono zestaw do gry w piłkę nożną, koszykówkę, piłkę ręczną oraz siatkówkę, a także wyposażenie gimnastyczne – materace, kozły i skrzynie, elementy potrzebne do gry w unihokej oraz tablicę wyników.
Uroczystego otwarcia sali dokonał Wójt Piotr Halasz, Radny z Parzęczewa Tadeusz Kucharczak oraz Dyrektor Szkoły Halina Jurga. Okolicznościowy program artystyczny przygotowały dzieci ze Szkoły w Parzęczewie.

Źródło: kamieniec.pl

 

Parzęczewo: zdjęcia z otwarcia sali gimnastycznej

2013-01-11 14.57.03

Wybrane dla Ciebie

Autor: PGO24