Krystyna Kurek drobiowe grodzisk

Papieskie podziękowania i życzenia dla uczniów SP nr 4 w Grodzisku

Jego Świątobliwość Franciszek ogarniając Piotrową miłością i troską cały Kościół dziękuje za wszelkie gesty życzliwości, świątecznej pamięci i dar modlitwy

– tak zaczynają się papieskie podziękowania dla uczniów SP nr 4 im. kpt. J. Rejdycha w Grodzisku, uczestników zajęć rozwijających z języka polskiego.

            Na pomysł przesłania bożonarodzeniowych życzeń dla papieża Franciszka wpadła nauczycielka i opiekunka grupy pani Małgorzata Walkowiak. Radek, uczeń klasy V, namalował świąteczną kartkę, a polonistka wraz z podopiecznymi ułożyła życzenia dla papieża, w których dzieci zapewniają o niesieniu radości każdego dnia, życząc błogosławieństwa na dalsze lata pasterzowania oraz zapewniają o swoim wsparciu modlitwą.

Wszystkie dzieciaki złożyły podpisy pod życzeniami, które  wraz z kartką i fotografią grupy zostały wysłane do Watykanu.

            Tradycyjnie już, papież otrzymuje wiele wyrazów świątecznej sympatii. Grupie dzieci towarzyszyła duża satysfakcja, że kartka z małej miejscowości, z Wielkopolski również trafi do Watykanu.

Obserwuję profil papieża na Instagramie. Dostał tyle życzeń i wyrazów sympatii, za które tam już podziękował

– skomentowała, nie kryjąc zadowolenia polonistka.

Pani Małgosia, jak sama przyznaje, nie liczyła na odpowiedzieć. Odpowiedź wraz pięknym bożonarodzeniowym obrazkiem nadeszła niespodziewanie. Sprawiła wiele radości, szczególnie szkolnym dzieciom. Można powiedzieć, iście świąteczny niespodziewany prezent.

A2M

Wybrane dla Ciebie