Otwarcie Centrum Kształcenia Praktycznego w Grodzisku Wlkp.

W miniony piątek rozpoczęło funkcjonowanie Centrum Kształcenia Praktycznego Zespołu Szkół Ponadgimanzjalnych im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Grodzisku Wielkopolskim.

W otwarciu uczestniczyli Dyrektor Szkoły Anna Matysiak, Starosta Powiatu Grodziskiego Mariusz Zgaiński, Członek Zarządu Sławomir Górny, Przewodnicząca Rady Powiatu Grodziskiego Dorota Jaśkowiak oraz Radni Powiatu Grodziskiego.

Podczas inauguracji podpisano umowy partnerskie między innymi z firmą Phoenix Contact z Nowego Tomyśla reprezentowaną przez Przemysława Kubickiego i Łukasza Krzyżanka oraz z Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza – Wydziałem Nauk Politycznych i Dziennikarstwa w Poznaniu reprezentowanym przez prof. dr hab. Macieja Walkowskiego prodziekana ds. nauki.

Z uwagi na fakt, że od nowego roku szkolnego w ZSP w Grodzisku Wlkp. została utworzona klasa mundurowa, umowa intencyjna została zawarta również z Komendantem Powiatowym Państwowej Straży Pożarnej w Grodzisku Wlkp. st. bryg. mgr inż. Wojciechem Nolką. Uczniowie z tej klasy kształcą się jednocześnie w zawodzie logistyka.

Obecny na uroczystości był również Dyrektor Zakładu Doskonalenia Zawodowego -Centrum Kształcenia w Poznaniu Marcin Kołodziejczak, z którym obecnie prowadzone są rozmowy o współpracy.

Po oficjalnej części zaproszeni goście mieli okazję zapoznać się z pracowniami, w których młodzi ludzie kształcą się w wybranym przez siebie zawodzie. Są to kierunki o profilu: budowlanym prowadzonym przez Michała Piotrowskiego i Łukasza Szymkowiaka, mechatronicznym z nauczycielem prowadzącym dr Andrzejem Rybskim i mechanicznym z nauczycielami Mirosławem Kromą i Pawłem Wojcieszykiem.

Przy tej okazji uczniowie, technikum mechatronicznego zaprezentowali swój autorski model pojazdu elektrycznego – bolid, który wykonali w ramach zajęć pod kierunkiem dr Michała Krystkowiaka i Łukasza Włodarczaka.

Warto nadmienić, iż obiekt CKP-u został przystrojony ozdobnymi roślinami pozyskanymi od firmy – Centrum Ogrodnicze DANFLOR z Grodziska Wielkopolskiego należącej do Łukasza i Daniela Labrzyckich.

Na zakończenie wszyscy dostojni goście mogli skosztować wypieków Katedry Gastronomicznej Zespołu Szkół Ponadgimanzjalnych w Grodzisku Wielkopolskim.

Wybrane dla Ciebie

Autor: PGO24