„Otwarci na siebie-otwarci na przyjaźń”

„Otwarci na siebie-otwarci na przyjaźń” 1

„Otwarci na siebie-otwarci na przyjaźń” to projekt realizowany od czerwca do października 2015 roku  przez Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych im. Jana Pawła II  w Grodzisku Wielkopolskim.

Zadanie jest współfinansowane ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego. Dzięki współpracy  z licznymi Ośrodkami Pomocy Społecznej, Centrum Kultury RONDO i Związkiem Plastyków Artystów Rzeczypospolitej Polskiej w projekcie bierze udział 280 seniorów reprezentujących 4 powiaty: grodziski, nowotomyski, poznański, zbąszyński.

Projekt zakłada realizację cyklu warsztatów rękodzieła artystycznego (quillingu, filcowania), warsztatów umuzykalniających, konkursu plastycznego. Całość podsumuje w październiku 2015 Jubileuszowy X Koncert  na Srebrną Nutę i wystawa rękodzieła.

Corocznie duża liczba wykonawców i towarzysząca im licznie grupa seniorów podczas koncertów dowodzą trafności tego rodzaju działań.

Koncert oraz wystawa plastyczna wpisały się w życie społeczności lokalnej, mają  stałe miejsce w kalendarium wydarzeń w gminie Grodzisk Wielkopolski i są wydarzeniami o zasięgu ponadlokalnym.

Warto dodać, że nowością są realizowane aktualnie od czerwca  zajęcia qullingu. Ich instruktorami jest 2 wolontariuszy w wieku 50+ wyłonionych spośród członków Domu Dziennego Pobytu w Grodzisku Wielkopolskim. Twórcza praca integruje i inspiruje do nowych projektów, prac członków Domu Dziennego Pobytu oraz  słuchaczy Grodziskiego Uniwersytetu III Wieku w Grodzisku Wielkopolski.

0 0 głosuj
Ocena artykułu

Rozwój lokalnych mediów potrzebuje finansowania, Twoje wpłaty czynią nas niezależnymi i samowystarczalnymi. Dziękujemy.

Wybrane dla Ciebie

Opublikował: PGO24

Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najlepiej oceniane
Inline Feedbacks
Pokaz wszystkie komentarze
niedowiary
niedowiary
5 lat temu

+70 rządzi gminą, a +50 pozostaje kurs filcowania. Dobre.

niedowiary
niedowiary
5 lat temu

+70 rządzi gminą, a +50 pozostaje kurs filcowania. Dobre.

2
0
Co o tym myślisz? Prosimy o komentarz.x
()
x