Oświadczenie Burmistrza Grodziska Wielkopolskiego

Oświadczenie Burmistrza Grodziska Wielkopolskiego 1

Drodzy Mieszkańcy,

do Urzędu Miejskiego w Grodzisku Wielkopolskim w dniu 23 kwietnia 2020 roku, jak i do wielu urzędów miast i gmin w Polsce, wpłynął anonimowy e-mail pochodzący rzekomo od Poczty Polskiej.

W e-mailu tym, powołując się na decyzję Prezesa Rady Ministrów z dnia 16 kwietnia 2020 roku wnioskowano o przekazanie spisu wyborców w celu przygotowania wyborów korespondencyjnych.

Pragnę przypomnieć, że uchwalona przez Sejm RP ustawa z dnia 6 kwietnia 2020 roku o szczegółowych zasadach przeprowadzania wyborów powszechnych na Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej zarządzonych w 2020 roku jest aktualnie procedowana w Senacie, i nie jest prawem obowiązującym w Polsce.

Bulwersująca jest zarówno treść e-maila, która nie znajduje żadnych podstaw w przepisach prawa powszechnie obowiązującego, jak również jego forma, która przypomina próbę wyłudzenia danych osobowych tj. wyborców naszej gminy.

Oświadczam, że jako Burmistrz Grodziska Wielkopolskiego nie wyrażam zgody na bezprawne dysponowanie danymi osobowymi naszych Mieszkańców. Uważam to za wyraz lekceważenia nas jako obywateli gminy Grodzisk Wielkopolski i stanowczo się temu przeciwstawiam.W trosce o bezpieczeństwo Mieszkańców informuję, że nie udostępnię tych danych.

Burmistrz Grodziska Wielkopolskiego

/-/ Piotr Hojan

0 0 głosuj
Ocena artykułu

Rozwój lokalnych mediów potrzebuje finansowania, Twoje wpłaty czynią nas niezależnymi i samowystarczalnymi. Dziękujemy.

Wybrane dla Ciebie

Opublikował: PGO24

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaz wszystkie komentarze
0
Co o tym myślisz? Prosimy o komentarz.x
()
x