Okradali chlewnie; Wpadli

Okradali chlewnie; Wpadli 1

Dyżurny grodziskiej komendy w piątkowe popołudnie 20.01.br powiadomiony został o kradzieży elementów metalowych wchodzących w skład wyposażenia chlewni w gospodarstwie rolnym w Separowie. Śledczy, którzy zajęli się sprawą niezwłocznie nawiązali kontakt z zgłaszającym, który zrelacjonował policjantom informacje jakie posiada w sprawie ujawnionej kradzieży.

praca grodzisk wlkp

Prezes firmy określił, że w okresie od listopada 2011r do dnia zgłoszenia złodzieje z pięciu nie użytkowanych chlewni dokonali kradzieży metalowych elementów konstrukcji poszczególnych kojców o łącznej wadze kilkunastu ton i wartości kilkunastu tysięcy złotych. W rozmowie z Policjantami Prezes dodał, że w dniu zgłoszenia jadąc swym samochodem na wysokości cmentarza w Granowie zauważył kierującego motorowerem, który przewoził metalowe części konstrukcji kojców. Informacje uzyskane od właściciela zakładu w tym dane mężczyzny, który był mu znany i oddał mu przewożony towar, pozwoliły „śledczym” na zebranie wystarczających dowodów popełnionego czynu. Policjanci po kilkunastu minutach od zgłoszenia znali już dane drugiego ze sprawców, którym okazał się bliski znajomy motorowerzysty.

W poniedziałkowe przedpołudnie w rękach mundurowych był już pierwszy sprawca kradzieży, którym okazał się w przeszłości karany za kradzież Eryk B. lat 22 (zam. S. pow. grodziski). Następnego dnia w godzinach porannych „kryminalni” zatrzymali drugiego ze sprawców Roberta L. lat 32 (zam. S. pow. grodziski). Zebrane przez śledczych dowody pozwoliły w/w osobom przedstawić zarzut kradzieży mienia za który ustawodawca przewiduje karę nawet do 5 lat więzienia.

Korespondencja: Tomasz Górny

Okradali chlewnie; Wpadli 2

0 0 głosuj
Ocena artykułu

Rozwój lokalnych mediów potrzebuje finansowania, Twoje wpłaty czynią nas niezależnymi i samowystarczalnymi. Dziękujemy.

Wybrane dla Ciebie

Opublikował: PGO24

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaz wszystkie komentarze
0
Co o tym myślisz? Prosimy o komentarz.x
()
x