Okradał chlebodawcę

Przemysław K. od października 2009r okradał swojego pracodawcę. Jego łupem padł towar instalacji sanitarnej wartości blisko 20.000 zł. Grodziscy policjanci w dniu wczorajszym zatrzymali 47-latka i przewieźli go do policyjnej celi. Mężczyzna w dniu dzisiejszym usłyszał kilkanaście zarzutów kradzieży. Teraz jego sprawą zajmie się grodziski Sąd.

Dyżurny grodziskiej Policji w piątkowe popołudnie 28.10. br. powiadomiony został przez właściciela jednej z grodziskich firm o kradzieżach jakie ujawnił na terenie swojej bazy transportowej. Śledczy, którzy zajęli się sprawą niezwłocznie nawiązali kontakt z właścicielem firmy, który zrelacjonował policjantom informacje jakie posiada w sprawie ujawnionej kradzieży różnego rodzaju materiałów instalacji sanitarnej począwszy od płyt z tworzywa o różnej grubości, rur karbowanych, kolanek itp. Właściciel firmy podając straty określił je na poziomie kilku tysięcy złotych.

Policjanci pracujący nad tą sprawą rozpoczęli typowanie osób, które mogłyby dokonać tego przestępstwa. W śledztwie bez znaczenia były informacje uzyskane od właściciela firmy jak i osób z nim pracujących. Funkcjonariusze po wykonaniu szeregu czynności wytypowali osobę, która mogłaby być sprawcą tych kradzieży. Kierunek obrany przez grodziskich policjantów okazał się strzałem w dziesiątkę. Złodziejem okazał się 47 letni mieszkaniec pow. grodziskiego, który od ośmiu lat był pracownikiem firmy. Mężczyzna po zatrzymaniu przyznał się, że od października 2009r do końca października tego roku dokonał kilkakrotnych kradzieży różnego rodzaju przedmiotów służących w montażu i produkcji instalacji sanitarnej. Następnie  wskazał miejsce gdzie przedmioty te się znajdują.

Funkcjonariusze w wyniku przeszukania pomieszczeń gospodarczych ujawnili szereg przedmiotów, które nie należały do właściciela posesji, a pochodziły z kradzieży z jednej z grodziskich firm. Wartość odzyskanego mienia to blisko 20.000 zł.

[good-old-gallery id=”920″]

47 letni mieszkaniec pow. grodziskiego po zebraniu wszelkich dowodów popełnienia czynu, usłyszał kilkanaście zarzutów kradzieży różnych elementów instalacji sanitarnej do których się przyznał. Postępowanie w powyższej sprawie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Grodzisku Wlkp. prowadzi Wydział Kryminalny KPP Grodzisk Wlkp. Wobec Przemysława K. Prokurator Rejonowy zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. Mężczyźnie za kradzież grozi surowa kara nawet do 5 lat więzienia.

Korespondencja:

Tomasz Górny

CZYTAJ DALEJ:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *