Około 900 pielgrzymów wyruszyło do Lubinia

Około 900 pielgrzymów wyruszyło do Lubinia 1

W pierwszą sobotę września mieszkańcy Grodziska Wielkopolskiego wyruszyli na pielgrzymi szlak, do grobu ojca Bernarda w Lubiniu. Tegoroczna XII już pielgrzymka odbyła się 6 września.

praca grodzisk wlkp

Jako pierwsi, już o godzinie 4.00 na szlak wyruszyli biegacze. Blisko 40 rowerzystów Grodzisk Wielkopolski opuściło o godzinie 5.00. Po nich, o godzinie 6.00 po raz pierwszy na pielgrzymi szlak do Lubinia wyruszyła grupa na rolkach.

Wszystkie grupy pożegnał Burmistrz Grodziska Wielkopolskiego Henryk Szymański, życząc szczęśliwego i bezpiecznego dotarcia do celu.
Po godzinie 8.00 na grodziskim Starym Rynku zaczęli gromadzić się pielgrzymi, na których czekało ponad 700 miejsc w 14 autokarach. Po wysłuchaniu hejnału Grodziska Wielkopolskiego, pożegnani przez Burmistrza Grodziska Wielkopolskiego Henryka Szymańskiego i księdza dziekana Marka Sobkowiaka, grodziszczanie wyruszyli do lubińskiego klasztoru.

Msza święta w klasztorze benedyktynów rozpoczęła się o godz. 9.45. Przewodniczył jej Ksiądz Arcybiskup Stanisław Gądecki, w asyście Proboszczów grodziskich parafii.

Wszystkich zgromadzonych powitał jak zawsze bardzo serdecznie Przeor lubińskiego opactwa ojciec Izaak Kapała. Podkreślił ogromne znaczenie, jakie dla procesu beatyfikacji zakonnika ma grodziski cud i tradycja pielgrzymowania do jego grobu. Następnie Burmistrz Grodziska Wielkopolskiego Henryk Szymański, w swym przemówieniu powitał wszystkich zgromadzonych, dziękując za liczny udział w XII pielgrzymce do Lubinia. Tradycyjnie, delegacja z firmy Hoop Polska przekazała na ręce Przeora kosz z tradycyjną źródlaną wodą grodziską, a przedstawiciele Browaru Fortuna kosz z butelkami próbnej partii grodziskiego piwa. Następnie, Burmistrz Grodziska Wielkopolskiego Henryk Szymański w asyście Przewodniczącego Rady Miejskiej Marka Kineckiego, Przeora lubińskiego klasztoru ojca Izaaka Kapały oraz dzieci z Zespołu Tańca Ludowego Cybinka Grodzisk, złożył wiązankę kwiatów przy grobie ojca Bernarda.

We mszy świętej wzięło udział blisko 1000 osób: biegaczy, rowerzystów, rolkarzy, pielgrzymów przybywających autokarami oraz własnymi środkami transportu. Oprawę muzyczną zapewnił grodziski chór OTTIMO oraz Kamil Sikorski.

Po mszy świętej, organizatorzy przygotowali poczęstunek dla wszystkich pielgrzymów.
Około godziny 13.00 pielgrzymi udali się w drogę powrotną. Pełni wrażeń i z mocnym postanowieniem powrotu na gościnne wzgórze lubińskie już za rok. Na pamiątkę każdy z uczestników otrzymał lawendę.

Burmistrz Grodziska Wielkopolskiego serdecznie dziękuje wszystkim tym, którzy włączyli się w organizację XII Grodziskiej Pielgrzymki do grobu Ojca Bernarda w Lubiniu.

UM Grodzisk Wlkp.

0 0 głosuj
Ocena artykułu

Rozwój lokalnych mediów potrzebuje finansowania, Twoje wpłaty czynią nas niezależnymi i samowystarczalnymi. Dziękujemy.

Wybrane dla Ciebie

Opublikował: PGO24

Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najlepiej oceniane
Inline Feedbacks
Pokaz wszystkie komentarze
xrek
xrek
6 lat temu

Jeszcze tylko brakuje pielgrzymki metrem do Lubinia, ewentualnie lotniczej.
Właściwie jutro poznamy kto z kim w najbliższych wyborach.

xrek
xrek
6 lat temu

Jeszcze tylko brakuje pielgrzymki metrem do Lubinia, ewentualnie lotniczej.
Właściwie jutro poznamy kto z kim w najbliższych wyborach.

2
0
Co o tym myślisz? Prosimy o komentarz.x
()
x